Koberce patří k bytovým textiliím, které se významnou měrou podílejí na atmosféře interiéru. V pokojích podtrhávají jejich styl, v pokojíčcích slouží jako perfektní hrací prostor pro děti. Spolu se sedačkou jsou velmi oblíbeným místem pro odpočinek našich chlupatých mazlíčků. Proto je musíme pravidelně čistit, abychom prodloužili jejich životnost.

Správná metoda čištění je základ

Na stránkách https://carpetbrothers.cz/cisteni-kobercu-liberec/ naleznete specializovanou firmu, která se čištění nejen koberců, ale též čalounění a matrací profesionálně věnuje. Má vlastní metodu ošetření formou karbonizace, která má antialergenní účinek, a navíc je šetrná k životnímu prostředí. Nepoužívají se totiž rozpouštědla. Oproti běžným postupům je tato metoda účinnější o 40 % a paraziti jsou bez milosti na dalších 70 dní zlikvidováni. Tento účinek lze až o 6 měsíců prodloužit speciální povrchovou úpravou. Karbonizací se ošetřují koberce, sedací soupravy i matrace. Její velkou výhodou je rychlé vysychání. Již po půl hodině můžete vybavení používat.

Jak čištění karbonizací probíhá?

Na zmiňovaném webu https://carpetbrothers.cz/cisteni-sedacek-liberec/ je ke zhlédnutí video, kde je postup ošetření zaznamenán krok za krokem. V první fázi odborný pracovník objekt čištění pečlivě prohlédne, aby zjistil druh materiálu, typ a rozsah ušpinění. Po aplikaci speciálního prostředku se špína dostane na povrch a včetně hrubých nečistot se vysaje vysavačem. Následně je aplikován další přípravek, jenž uvolní nečistoty z vláken. Poté nastává další čištění, které je završeno důkladnou kontrolou, zda v koberci nebo čalounění nezůstala špína a přílišná vlhkost. Na závěr je po domluvě aplikována povrchová úprava, parfemace či impregnace, které životnost čištěného předmětu výrazně prodlouží.