Dovolenou si nemusíte dopřávat pouze v létě. Klidně si naordinujte odpočinek i dvakrát do roka, v mezních okamžicích. Což přelom roku a hektické svátky jsou. Takže, kam vyrazíte na zimní dovolenou?

Mariánské Lázně léčí

Kam jinam vyrazit v zimě než do spa? Nebudou vás totiž rozptylovat lákadla v podobě častých venkovních výletů. Naopak si užijete relaxu ve wellness. Necháte se hýčkat na masážích, oddáte se odpočinku ve vířivkách. Kde mají prvotřídní servis? Přece ve vyhlášených lázních. Například Mariánské Lázně jsou centrem relaxu. Bolí vás tělo? Pak budete v Mariánkách nadšení, protože právě zde jsou experti na bolavé klouby. Mají zde i unikátní suché uhličité koupele, Mariino jezírko je vyhlášené. Tento druh koupelí je skvělý pro saturaci hemoglobinem i regeneraci, čímž se zpomalí projevy stárnutí. Zabojujete nejen se zdravotními neduhy, zimní pobyt prospěje i vašemu půvabu, celkově si vyčistíte tělo a mysl.

Františkovy Lázně – v čem jsou unikátní?

Hned vedle je další místo pro vaši dovolenou. Františkovy Lázně. Zdejší prameny zde vyvěrají po mnohá staletí, jejich péči si oblíbili také Němci. Lázeňské místo založil v 18. století císař František I. A víte, že zdejší slatinné lázně byly dokonce první svého druhu na světě? Dnes jsou tyto lázně známé díky procedurám, jež podporují gynekologické funkce žen. Pomáhají s plodností, dopřejete si zde regeneraci po gynekologických zákrocích. Samozřejmě zde naleznete mnohem více procedur, aby si na své přišel každý, kdo toto proslulé místo navštíví. Samozřejmě klasické služby ve spa si mohou užít i muži, kteří sem i doprovází svoji ženu. Takže, kdy jindy si na sebe udělat čas než právě v zimě? Načerpejte sílu v novém roce, abyste v něm byli plní síly mentální i duševní. Vyberte si lázně s proslulou historií a osvědčenými službami.