poker-846309_1280

Poker je živá hra, která se neustále vyvíjí, o čemž svědčí i možné varianty. Některé druhy se stále rozvíjí, jiné smetla historie. Anglicky psaná literatura uvádí minimálně 150 lišících se variant pokerové hry. Kdybychom se o to více zajímali, měli bychom možnost číst názvy jako je Belzezub, Vrah, Výměna plenu či Kolo smrti. Z toho čtení by se nám zamotala hlava. Základní druhy pokerových her jsou tři – draw poker, stud poker a community card poker.

Draw poker představuje hru, v níž každý hráč dostane zavřenou kombinaci karet. Může si své karty vylepšit výměnou. Nejběžněji se rozdává pět karet, od čehož je odvozen název pětikaretní draw poker.

Stud poker je hra, v níž každý hráč obdrží kombinaci zavřených i otevřených karet. Následně si může hráč zlepšovat svou kombinaci. Nejběžnější hry tohoto typu jsou sedmi karetní stud poker (včetně varianty split) a pětikaretní stud poker.

Community card poker je varianta, v níž mají hráči za úkol vytvářet si co nejlepší kombinace z obdržených zavřených a společných karet, které jsou otevřené pro všechny. Nejfrekventovanější druhy tohoto typu hry jsou Texas holdem poker a Omana holdem poker.

Mohlo by vás zajímat:

Jak vybrat pokerové karty?