poker-1292709_1280

Abyste efektivně řídili váš bankroll, musíte mít k tomu dovednost, která je hráči většinou přehlížená. V pokeru má své místo určitě náhoda, která může představovat předpokládaný vývoj, ale i ten nejhorší bad beat. Jestliže patříte mezi turnajové hráče pokeru, tak je pro vás bankroll management mnohem důležitější. Zaměříme se na bankroll management z několika stran. Nejdříve se podíváme na povahu turnajových prizepoolů, u nichž doporučíme výši bankrollu a následně se budeme soustřeďovat na bankroll management dle typu hráče a jeho stylu. Profesionální či polo-profesionální hráči pokeru budou potřebovat větší bankroll než ti, kteří poker hrají pro zábavu.

Zisk z turnajové hry představuje ukazatele ROI neboli ukazatele návratnosti investic. Jestliže patříte mezi dobré hráče, máte možnost dosáhnout ROI 50 % až 80 %. Jsou známi i opravdový experti, kteří dosáhnou ROI 120 %. Nejvíce jsou vyplácena TOP umístění a několik prvních míst má možnost získat mnohonásobek buy-inu.

Turnajová hra je charakteristická finančními výkyvy, o čemž dokazuje pohled na očekávaný ROI a na výplatní strukturu. Kvůli těmto výkyvům musí každý účastník pokerového turnaje mít bankroll, čímž pokryje buy-in a nezbankrotuje.

Počet buy-inů je důležitý při efektivním bankroll managementu. Doporučené je číslo minimálně 30ti až 50ti násobek buy-inu. Vysvětlení je jednoduché – náhoda hraje v pokerových turnajích velkou roli, i přesto, že jsou vaše schopnosti profesionální. Někdy se štěstí může otočit proti vám.

Mohlo by vás zajímat:

Pokerové karty

Startovní kombinace v Holdem Texas Pokeru