brandy-585796_1280

Pokud jste včerejší večer vypili trochu moc alkoholu a chcete si pro jistotu spočítat, zda nemáte v krvi ještě nějaký zbytkový alkohol, máme tu návod, jak si vypočítat čas odbourávání alkoholu.

Často se stává, že večer vypijete hodně alkoholu a pak druhý den potřebujete někam jet autem. Ale co zbytkový alkohol v krvi? Přece jen, i kdyby v krvi zůstala jen trochu zbytkového alkoholu a setkali jste cestou silniční kontrolu, nebude omluvou to, že jste pili jen včera večer. A navíc je podle nového silničního zákona jedno promile v krvi za volantem vozu trestný čin. Proto se může hodit všem řidičům, ale i ostatním lidem kalkulačka, díky níž si můžete spočítat, kdy vaše tělo odbourá všechen alkohol. Ale musíte vzít v úvahu fakt, že odbourávání alkoholu je velmi individuální záležitostí každého z nás a záleží mimo jiné na tělesném i duševním stavu, únavě, užívaných lécích, prostředí a dalších mnoha faktorech. Proto považujte vypočtené hodnoty a časy jen jako orientační!

Online kalkulačky pro výpočet odbourávání alkoholu

Jako první bych chtěl zmínit kalkulačku na stránkách auto.idnes.cz. Tato kalkulačka nabízí širokou škálu druhů alkoholu na výběr, který jste mohli předchozí večer konzumovat. Dále také musíte vyplnit údaje o konzumaci alkoholu v časovém horizontu, takže jsou vypočtené výsledky zcela přesné. Při výpočtu odbourávání alkoholu také záleží na tom, zda jste muž, nebo žena av neposlední řadě také kolik vážíte. Je jasné, že pro sto kilogramového muže bude asi výpočet úplně jiný, než pro padesáti kilovou ženu. Po zadání všech těchto hodnot do kalkulačky stačí kliknout na tlačítko “Spočítej” a zobrazí se vám přehledný graf odbourávání alkoholu, čas kdy můžete usednout za volant a také hodnota, kolik korun jste přispěli státu na dani za Zkonzumovaný alkohol.

Další kalkulačka online, pro výpočet odbourávání alkoholu se nachází na stránkách alkoholmetr.cz. Tato kalkulačka vypadá podobně jako ta předchozí, i zde vyplníte všechny nápoje, které jste za večer vypili a další položky potřebné pro výpočet. Ale oproti předchozí kalkulačce na stránkách auto.idnes.cz, vám zobrazí hodnotu promile, kterou jste měli na konci pití v krvi.