V Česku je kutilství oblíbenou náplní volného času mnoha mužů. Dokonce i některé ženy se rády o volném víkendu pustí do některých sofistikovanějších manuálních činností, mnohé zvládnou precizně používat i kotoučovou pilu, brusku a další užitečné nástroje. Obyvatelé České republiky navíc rádi bydlí v domcích se zahrádkou, případně vedle bytu vlastní ještě chatu nebo chalupu. Alespoň drobnější práce týkající se údržby nemovitosti si přitom většina majitelů nemovitostí řeší sama. Často ne z nutnosti, ale kvůli pocitu uspokojení a relaxaci. Dokonce i mnozí manažeři a vysokoškolsky vzdělaní odborníci, kteří vykonávají zodpovědnou vedoucí pozici, si rádi po náročném pracovním týdnu pročistí hlavu třeba při budování nové pergoly, stavbě kamenného venkovního grilu nebo obnovování nátěru dřevěné chaty.

Kvalitní bruska sama o sobě k úspěchu nestačí. Důležité je i správně zvolené brusivo

Patříte mezi kutily, kteří jsou pyšní na svou skvěle vybavenou dílnu, ve které nechybí ani bruska? Pak zajisté víte, že k dosažení kvalitního výsledku je třeba to pravé brusivo. Jaké druhy brusiva jsou dostupné?

  1. Umělý korund je nejběžnější brusivo. Na škále tvrdosti dosahuje devátého stupně, jedná se o umělou napodobeninu pazourku. Použít ho můžete na kov, dřevo, kůži i další materiály, rychle se však opotřebovává.
  2. Zinkokorund je ideální pro vysokotlaké obrábění a broušení. Používá se i v průmyslových závodech, například při opracovávání oceli, použít ho ale můžete i na dřevo a plast.
  3. Karbit křemíku se vyznačuje vysokou tvrdostí a ostrostí, používá se na broušení kovu a skla.
  4. Keramické zrno je ideální na kov, nepostradatelné je v nožířství a mečířství.
  5. Speciální brusiva jsou často moderní inovované materiály. Mezi ty nejnovější patří brusné pásy 3M Trizact se zrny uspořádanými do malých pyramid, jejichž hlavní výhodou je dlouhá životnost. Umožňují vysoce přesnou práci a jsou skvělou volbou i pro profesionální nožíře.

Ke snadnému spojování materiálů slouží 3M pásky

Někdy je třeba rychle opravit spoje na nábytku či podlaze, jindy vám zase může připadat použití lepidla jako zbytečně náročné. 3M pásky jsou skvělým řešením, když si chcete usnadnit práci, nebo se vyhnout potřísnění okolních povrchů kapkami lepidla. Práce s nimi je jednoduchá, přitom se na ně můžete spolehnout.