Toaletní papír je ze všech věcí každodenní potřeby pravděpodobně tou nejosobnější a nejdůležitější. Jakkoliv se může zdát otázka, jak ho vybrat směšná, věřte nám, že je na místě.

Kvalitní toaletní papír je luxusem považovaným za samozřejmost. Zamyslete si a uvědomte si, jaký je rozdíl mezi toaletním papírem doma a ve škole či v práci. Na veřejných místech se často používá například toaletní papír Jumbo, zatímco doma si neváháte připlatit za voňavý třívrstvý. Vaše kůže ten rozdíl pozná.

Hledejte toaletní papír, který je pevný a odolný

Už se vám to určitě také stalo, není to žádná sranda. Chystáte se utřít a najednou zjistíte, že vám toaletním papírem prochází prst. Toaletní papír se nekupuje jen kvůli tomu, abyste utratili nějaké peníze. Nešetřete na něm, kupujte ten, co je pevný a odolný, určitě aspoň dvouvrstvý, lépe třívrstvý. Jednovrstvý papír je možná levnější, ale zase ho musíte použít více, ve skutečnosti tedy tolik neušetříte.

Hlavním kritériem by mělo být pohodlí

Potřebujete nejen dostatečně pevný toaletní papír, co se neroztrhne, ale také takový, co je hezky měkký, aby byl příjemný na kůži. Spousta lidí používá toaletní papír i k odstraňování make-upu, smrkání, uklízení rozlitého vína nebo čištění dětského obličeje. I tohle může být důvod, proč sáhnout raději po měkčím.

Parfemace nemusí být vždy k užitku

Za měkkost a více vrstev se vyplatí připlatit. Za co však možná nebudete chtít utrácet, je parfemace. Navoněný toaletní papír sice zní hezky, praxe už ale nemusí být tak růžová. Zejména pro velmi citlivou pokožku může být parfemace nepříjemná, pokud tedy víte, že má někdo ve vaší rodině citlivou pleť, parfemovaným toaletním papírům se raději vyhněte. Také Jumbo – toaletní papír, jejž pravděpodobně znáte z veřejných toalet, není parfemovaný. Kromě toho je vyroben z recyklu či 100% celulózy. I ekologické hledisko může být vaším kritériem.