Jako vážně, hned, co jsem v dětství pochopila, že existuje myčka nádobí, bylo mi jasné, že tuhle věc chci! Pokud jste mladší, tak teď možná nechápete, ale v mojí generaci to bylo běžné. Každý víkend mamka vařila a my děti pak obstaraly nádobí. V sobotu jsem tedy já myla a ségra utírala, a abychom se nehádaly, tak jsme si své role v neděli pěkně prohodily. Obě jsme skuhraly a prosily, ať si tuhle super novinku ve světě spotřebičů pořídíme.  Teda, o tom, že to až taková novinka není, jsem se dozvěděla nedávno v tomto článku. Bohužel, mému tatínkovi, který držel rodinnou kasu, to bylo všechno jedno. Ostatně on nemyl nádobí téměř nikdy! 

Vždycky nám pěkně vysvětlil, jak je to jen tahák na peníze. Stejně tam to nádobí musíte nandat, pak ho vyndat, osušit (to už naštěstí dnešní myčka udělá za vás), uklidit. Práce s tím bude úplně stejně, k tomu peníze za myčku, za speciální mycí prostředky a kolik to asi sežere elektřiny! No, co k tomu říct. I on dostal rozum, když jsme odešly na vysokou školu a nádobí po obědě čekalo na něj! Život bez ní už si neumí představit, stačí týden na chalupě, kde si po sobě zas myje talířky, hrníčky i hrnce, a je rád, když se k ní vrátí.

Dnešní myčky jsou super pohodlné

Jak už jste pochopili, já měla vždy jasno v tom, že v mojí kuchyni myčka bude. Dokonce patřila k těm spotřebičům, za které jsem byla ochotná dát i vyšší částku a investovat do dražší značky. Hlavně aby bylo nádobí perfektně umyté a osušené a mě nečekala žádná práce. A tato investice se opravdu vyplatila. Myčka funguje na 100% a jsme z ní nadšení. Jak nechybovat při jejím používání jsem si přečetla v tomto skvělém článku!

Přinese vám úsporu

Myčka sice bere elektřinu a vodu, věřte ale, že dnes už jsou tak úsporné, že se to s ručním mytím nedá srovnat. Porovnala jsem si naši spotřebu v podnájmu, kde jsme ji neměli, a naši současnou – a ten rozdíl je obrovský. Investice vložená do myčky se nám určitě vrátí a o tom, kolik nám ušetří práce a času ani nemluvím. Vložit do ní špinavé nádobí a následně ho vyndat je otázkou pár minut. Opravdu nechápu, proč ji tolik lidí nepoužívá, jak jsem se dočetla zde.

Drahé prostředky nepotřebujeme

Podívejte se na internetu na nějaké nezávislé testy mycích prostředků určených speciálně do myček (pozor, nikdy nesmíte používat stejnou věc jako na ruční mytí, myčka by vám vypěnila). Zjistíte, že velmi často testy vyhrávají privátní značky obchodních řetězců nebo sítí drogerií, které stojí doslova pár korun. My máme navíc to štěstí, že nám teče doma velmi měkká voda. Vůbec tedy nepotřebujeme speciální sůl, ani leštidlo. Pokud je voda ve vašem regionu tvrdá, bez těchto pomocníků se neobejdete. Jinak bude nádobí špatně umyté nebo na něm budou po osušení bílé stopy od prášku z tablet. Naštěstí všechno toto už lze dnes koupit za pár korun, určitě se nejedná o velkou investici, která by vás měla od koupě myčky odradit. A čistič myčky používáme tak dvakrát do roka. Kvalitní myčka ho totiž téměř nepotřebuje, po umytí nádobí je krásně vymytá také. 

Jaké máte doma nádobí?

Pokud právě myčku vybíráte, nezaměřujte se pouze na technické parametry, jako je hlučnost nebo spotřeba, ale nezapomeňte se i podívat, jak vlastně vypadá vaše nádobí. Pokud vaříte ve vysokých hrncích nebo máte velké talíře (kuchyň vybavíte na jednom místě např. na https://anill.cz/), nejspíš budete potřebovat nastavitelnou výšku jednotlivých košů, tak aby se vám tam vaše náčiní vešlo. To naštěstí nebývá problém. Doporučuji také zaměřit se na příbory. Myčky nabízí různé druhy jejich ukládání a některé nejsou úplně vhodné, pokud máte doma příliš široké a masivní. Jednoduše se vám tam pak nemusejí vejít. Zrovna my máme doma myčku vhodnou spíše na užší typ příborů. Když jsme jedny robustní dostaly jako dárek, museli jsme je vyměnit. Naštěstí, můj manžel je technik, který promýšlí rád každý detail, takže do naší myčky se vždy vejde vše s přehledem!