Vakuové přísavky na sklo kupujete jistě především pro bezpečné a rychlé přemisťování skel, ale oblastí jejich využití existuje mnohem více. S vakuovými přísavkami se můžete často setkat ve výrobnách a různých odvětvích průmyslu, kde usnadňují práci jednotlivých pracovníků a vedou ke zvyšování efektivnosti. V tomto článku jsme pro Vás sepsali všechny možné způsoby využití s ohledem na typ, který si pořídíte. Inspirujte se i našimi tipy, díky kterým prodloužíte životnost těchto přístrojů. V závěru článku naleznete i doporučení týkající se bezpečnosti.

Pro vakuové přísavky na sklo naleznete využití v mnoha rozličných oblastech

Existuje více druhů přísavek, které se liší svým tvarem, velikostí, materiálem, maximální nosností a tepelnou odolností. S ohledem na tyto skutečnosti jsou uzpůsobeny pro přemisťování předmětů s odlišným typem povrchů.

Konkrétně pro uchopování a přemisťování skel jsou vhodné pasivní vakuové přísavky s ovládáním. 

KROMĚ BĚŽNÉHO OSAZENÍ OKEN MŮŽETE MANIPULÁTORY VYUŽÍT I K:

  • Zavěšení předmětů v domácnosti
  • Čištění oken ve výškách
  • Montáž akvárií
  • Stěhování
  • Filmový průmysl
  • Výrobní procesy
  • Výměna skel u automobilů

Další typy přísavek fungujících na principu vakua

Rovněž si můžete pořídit pasivní přísavky bez ovládání, které se využívají v akvaristice a k manipulaci s malými předměty.

Posledním typem jsou aktivní přísavky hojně využívané u břemen s texturou.

Tip: Přečtěte si o tom, jak automatizace a robotizace mění pracovní trh a proč budou roboti v průmyslu stále více potřeba.

 

Postup výběru správné vakuové přísavky

Přísavky jsou ideálním pomocníkem pro zdvih, přemístění, přidržení, polohování i separaci všech možných předmětů. Využívají se v množství odvětví průmyslu, přičemž každé z nich má specifické požadavky na jejich parametry. Vakuové přísavky se dají používat v obalovém, potravinovém, automobilovém, grafickém či dřevozpracujícím průmyslu.

PROVOZNÍ PODMÍNKY SPECIFIKA PŘÍSAVEK
Povrch a tvar břemene Počet, typ a materiál přísavek
Manipulace předmětu ve vertikální poloze Přídržná síla paralelní s plochou
Manipulace předmětu v horizontální poloze Přídržná síla kolmá k ploše
Teplotní odolnost, životnost Materiál přísavky
Předmět s tenkým povrchem Vložky v přísavce
Upevnění přísavky Typ přípoje přísavky

V některých případech je nutné zvážit i koupi příslušenství. To může výrazným způsobem zvýšit funkčnost systému a zamezit zranění při manipulaci. Inspirovat se můžete například na serveru Inity.

Dodržujte pokyny k údržbě a prodlužte tím životnost přísavek

Pravidelná údržba následující po každém použití techniky zajistí, že nebude docházet k mechanickému poškození, čímž výrazně prodloužíte životnost.

Po každém použití techniku důkladně očistěte. Použijte čistý vlhký hadr s malým množstvím saponátu nebo přípravku s přírodním složením, který bude účinně, ale zároveň velmi šetrně odstraňovat nečistoty.

Pro uskladnění přístrojů zvolte bezpečné místo. Vakuové přísavky uchovávejte v ochranném pouzdře, které bude zabraňovat nežádoucímu působení chladu, slunce a prachu.

Postarejte se o to, aby každý z přístrojů podstoupil pravidelnou půlroční kontrolu, při které dojde k prověření technického stavu. Přístroj by měl být při této příležitosti rozebrán a důkladně vyčištěn.

Tip: Vakuovou techniku si pořiďte u prodejce, který pro své zákazníky zajišťuje servis a postará se i o případné opravy. 

Před tím, než stroj použijete, vždy zkontrolujte, že přísavky nejsou mechanicky poškozeny a na povrchu nejsou žádné nečistoty. Vizuální kontrolu proveďte vždy i u předmětů, se kterými se chystáte manipulovat.

Na jakém místě skladujete vakuovou techniku?