Představte si tuto situaci. Je krásný nedělní den a počasí přímo vybízí k procházce v přírodě. Vezmete s sebou samozřejmě i psí mazlíčky. Ať si taky užijí a proběhnou se. V lese je přeci tolik čuchání. Křižujete cesty mezi stromy při dvouhodinovém výšlapu s celou rodinou. Domů se vrátíte příjemně unavení v dobré náladě. Sednete si proto ještě ven a u kávy si povídáte. Po chvíli vidíte, jak se po vašem psovi prochází klíšťata. Nejsou dvě. Nejsou ani čtyři. Je jich mnohem více. Nejraději byste zpanikařili, ale na to není čas, celá rodina se vrhne na psa a klíšťata začne sundávat. Nakonec jich napočítáte rovných 21. Pes je vyděšený. Tahle situace, kdy musí stát a všichni jej nervózně obírají je pro něj velmi nekomfortní.

Stačilo jen velmi málo a scénář o rodinném odpoledni mohl vypadat jinak. Sezona klíšťat je opravdu v plném proudu. Zima byla krátká a velmi mírná, proto jsou klíšťata přemnožená a zdají se být i agresivnější. Chraňte své mazlíčky proti parazitům, a to nejen klíšťatům, opravdu už je čas!

Abychom se vyhnuli podobným situacím, je ideální použít pro naše pejsky a kočičky takový prostředek, který je spolehlivě ochrání nejen proti klíšťatům, ale i blechám i všenkám. Pomoci nám dokáže přípravek FYPRYST/FYPRYST COMBO, který zaručuje dlouhodobou ochranu proti parazitům u psů i koček.

K dostání je bez lékařského předpisu u vašeho veterináře, v lékárně nebo ve specializovaných obchodech pro domácí mazlíčky.

Každé balení obsahuje pipetu s účinným roztokem, jehož aplikace je snadná. Stačí vyjmout pipetu z ochranného sáčku, sejmout čepičku, opačným koncem nasadit na pipetu a promáčknout tak její plombu. Pak už jen stačí rozhrnout zvířecí srst v oblasti za krkem, přiložit pipetu a vyprázdnit její obsah na kůži našeho chlupatého mazlíčka.

Účinnost preparátu FYPRYST/FYPRYST COMBO S, M, L, XL přetrvává proti klíšťatům po dobu až 4 týdnů a proti napadení blechami až po dobu 8 týdnů v závislosti na síle zamoření prostředí. Blechy jsou usmrceny během 24 hodin po napadení. Klíšťata jsou zpravidla usmrcena a odpadnou z hostitele během 24 až 48 hodin po napadení, aniž by se nasála krve.

Více informací naleznete na www.fypryst.cz.