Při realizaci malého i většího projektu hrají největší roli prostředky, které jsou k němu zapotřebí. Významně si ušetříte čas i peníze, pokud se rozhodnete si část vybavení půjčit. O tom, že se půjčovna lešení vyplatí, se přesvědčíme v následujících příkladech.

Oprava výrobní haly

Po několika letech provozu bylo potřeba opravit výrobní halu na potravinářské produkty pana Slaného. „Přemýšlel jsem, jak to udělat, abychom nemuseli lešení kupovat. Pořizovací cena je vysoká, a měli bychom problémy s jejím uskladněním. Nakonec jsem se rozhodnul, že si lešení vypůjčíme. Práce na sebe rychle navazovaly, a za krátkou dobu byla výrobna opravená. Lešení jsme pak jednoduše vrátili, a nemuseli se o nic dalšího starat.“ Pan Slaný si půjčil hliníkové pohyblivé lešení.

Obkládání stropu

I malý projekt potřebuje ke své realizaci vše potřebné. Pan Ouzký se rozhodl, že si stropy v bytě obloží dřevěnými deskami s dekorem. Jako zručný truhlář měl k dispozici dřevo i potřebnou impregnaci, narazil však na nepříjemný problém – chybělo mu lešení potřebné k připevnění desek ke stropu. „Nakonec jsem si půjčil pokojové lešení. Je pevné, protiskluzové, a bezpečné. To bych nikdy v domácích podmínkách nevytvořil.“

Nový nátěr domu

Když se rozhodli manželé Neuwirtovi, že je čas natřít fasádu jejich rodinného domku, ihned věděli, že bude potřeba uváženě nakládat s financemi. Rodinní příslušníci přislíbili svou pomoc s pracemi, a proto jen chybělo kvalitní a bezpečné lešení. „Našel jsem upoutávku na internetu, ve kterém mě překvapila půjčovna lešení a její velmi dostupné ceny. Ihned jsem vše propočítal a záhy jsem si lešení objednal. Dnes nám práce rychle postupují, a za chvíli bude fasáda natřená,“ uvádí pan Neuwirt.

Pro větší i menší projekty se hodí mít po ruce půjčovnu zařízení. Nemusíte se o nic starat, po skončení prací vše pohodlně vrátíte.