Najít si užitečného koníčka je pro ženy důležité, protože nedělají nic zbůhdarma. Jednou z aktivit, která zabaví a procvičí prstíky, je pletení. Právě na podzim a v zimě se bude pletení hodit, protože si můžete vytvořit moderní svetry, stylové šály a hřejivé ponožky.

Mrkněte na videa

Ne všechny dámy umí plést. Naučit se plést je vlastně hračka. Budete potřebovat jen trochu trpělivosti a pevné vůle. Některým slečnám to jde hned, jiné se u pletení trošku potrápí. Při prvním nezdaru neházejte flintu do živa, protože to chce cvik. U srdce vás musí hřát vidina překrásné pleteniny, kterou na sobě budete nosit anebo ji například darujete milovanému člověku pod stromeček. Vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíce. Pokud neznáte nikoho, kdo pletení ovládá, mrkněte se na videa pro začátečníky, je jich plný internet. Určitě se v nich dozvíte další praktické rady a triky.

Co musíte pořídit?

Pletení je hobby, které není finančně náročné, a proto s ním můžete začít hned. Eshop vlny a příze nabízí kvalitní pletací jehlice i vlnu. Před nákupem pletacích jehlic si dávejte pozor na jejich velikost. Musejí vám padnout do ruky, jinak to nejde. Začátečníkům sedne velikost 4 – 5. Když už máte jehlice, které stojí cca 60 korun, vybírejte přízi. Samozřejmě, že nemusíte sáhnout hned po té nejkvalitnější. Pro zatím nešikovné ručičky by jí byla věčná škoda. Ani klubko vlny není drahé, cena se pohybuje kolem 50 korun. Jakmile si pořídíte jehlice a přízi, můžete se pustit do základního vzoru. Postupně se naučíte i složitější vzory.

Kde nakupovat?

Některé ženy u pletení vydrží, a zkrátí si tak dlouhé zimní večery. Potom si mohou v eshopu vlny a příze nakoupit polotovary na kabelky, extra kvalitní klubíčka vlny, turecké či bambusové příze, duhová klubka či galanterii. Každá správná hospodyňka má doma ozdůbky a doplňky určené k šití, háčkování či pletení.