Praní, věšení, sbírání a žehlení prádla má v oblibě málokdo. Nejsou to zábavné činnosti, a navíc berou spoustu času, který by maminky mohly věnovat rodině, práci či péči o svůj zevnějšek. Stačí jen tak málo – investovat do sušičky prádla.

Napoprvé je sušička prádla velkou neznámou. Co sušit, jak, jaký program zvolit? Otázek je spousta a ze začátku prostě asi nezbude nic jiného, než si přečíst návod. Pak si ovšem na sušení natolik zvyknete, že už nikdy nevezmete do ruky žehličku. Uspoříte spoustu času i prostoru, protože nebudete muset řešit, kam všechno prádlo pověsíte. Moderní sušičky za vás vyřeší několik nepříjemných úkolů najednou!

Podle čeho vybrat tu správnou?

Abyste byli ze sušičky prádla nadšení, je potřeba vybrat správný spotřebič. Na cestě výběrem vás provedou následující vodítka:

Jak často se bude používat? Podle této otázky si vyberte technologii. Levnější bývají odvětrávací či kondenzační sušičky, které ovšem dosahují zpravidla energetické třídy B. Pro občasné sušení se to vyplatí, nikoliv pro časté používání. Všichni, kdo suší častěji, by měli investovat do sušičky s tepelným čerpadlem s energetickou třídou A+++. Investice se velmi brzy vrátí.

Kolik máte prádla? Pro jednu osobu stačí sušička s objemem 6-7 kg, pro dvě až tři 7-8 kg, do domácnosti se čtyřmi a více osobami 8-9 kg.

Kam ji umístíte? Do uzavřených prostor jsou určeny kondenzační sušičky, které shromažďují vlhkost v nádržce. Opačná je situace u odvětrávacích sušiček. U těch se vlhký vzduch odvádí hadicí ven, například oknem.

Jakou vybrat značku?

Výborných značek je několik a všechny mají své přednosti. Pojďme si prozradit pár těch nejznámějších.

BEKO: Vyznačují se přehlednými velkými LCD displeji, snadným ovládáním a výkonnými tepelnými čerpadly.

CANDY: Dobrý poměr cena výkon, suší rychle.

MIELE: Mají zajímavé funkce pro osvěžení prádla či snadné žehlení, zvládají dobře optimalizovat spotřebu energie.

AEG: vhodné pro velké množství prádla, mají snadnou obsluhu a vyžadují minimální údržbu.

Každý model sušičky má své výhody, některé i nevýhody. Nejlepší tedy bude, když se sami podíváte na https://www.expert.cz/susicky-pradla/.