Všichni víme, že žádné auto není nafukovací, a pokud vyjíždíme na výlety nebo na dovolenou vlastním vozem, budeme potřebovat nějakého pomocníka, který nám pomůže věci a potřeby převézt. Mezi cenově dostupné a výhodné patří nosiče na střechu vozu. Jejich nabídka je na trhu poměrně vysoká, a tak člověk, který se s nimi doteď nesetkal, může potřebovat pár informací, které mu přijdou vhod. Podle čeho tedy vybrat, a na co dávat pozor před nákupem nosičů?

Materiál, který bude pro převoz spolehlivý

Pokud nahlédnete do prodejny autodoplňků, můžete zjistit, že jedny nosiče stojí kolem dvou tisíc, a ty ostatní klidně kolem deseti. Cena je tedy rozhodující pro materiál, který byl použit při jejich výrobě. Levnější jsou tedy z plastu a mají nižší nosnost. Zpravidla pak uvezu jedno kolo či zimní vybavení. Ty dražší jsou z hliníku nebo oceli a mají vyšší nosnost, což znamená, že uvezou čtyři kola či velký střešní box plný osobních věcí či potravin.

Předem tedy bude potřeba vědět, co na nosičích budete převážet, abyste veškeré svoje potřeby dovezli bezpečně do cíle.

Nosiče na střeše musí přesně sedět

Před koupí je také důležité vědět, jak nosiče na střechu vozu upevníte. Pokud máte na střeše hagusy, kupte nosiče neboli příčníky přímo na ně. Pokud je nemáte, lze koupit příčníky, které se uchycují pod lem střechy. Shodu s vašim vozem můžete zkontrolovat na Autodoplňky-obchod.cz, kde se vše potřebné dozvíte. Navíc zde také máte možnost filtrování, kam zadáte model vaše vozu, rok výroby a vyberete si s přesností.

Mnoho nosičů má i integrovaný zámek, který se jistě hodí jako ochrana před odcizením. Takže pokud budete jezdit na cyklovýlety a nebudete chtít nosiče schovávat do auta, určitě na tuto možnost berte zřetel. Lze také získat náhradní klíče.