my-family-cz_sekyragroup_cz_nahledovy

Hlavní město nabízí pro rodinu mnoho výhod. Rodiče čeká vyšší plat, děti zase větší výběr škol. Dále jsou tu bohatší možnosti kulturního i sportovního vyžití. Budete si ale užívat velkoměstského života jen tehdy, když nepodceníte výběr lokality. Jak neudělat chybu?

Faktory, které ovlivní vaši spokojenost

Praha je rozlehlá, cestování po ní může být hodně zdlouhavé. Zaměřte se na to, jakou dojezdovou vzdálenost budete mít z místa bydliště do práce, děti do školy apod. Dále je tu bezpečnost, ne všechny pražské čtvrti jsou vhodné pro děti. Například centrum je hodně hektické a pro malé děti ne úplně ideální. Dále sledujte, jestli jsou v místě vašeho bydliště dobré obchody, jak daleko je to k lékařům. Zajímat vás také musí blízkost přírody, kam si budete moci chodit odpočinout po náročném dni. Velký zájem je v současné době hlavně o nové byty v Praze 4 a také rodinné domy v okrajových částech hlavního města.

my-family-cz_sekyragroup_cz_01

Kvalita od developera

Při pohledu na nabídku bytů se vám možná udělá nevolno. Je tak veliká, že se v ní těžko orientuje. Staré se mísí s novými, ceny se drží hodně vysoko. Chcete-li ušetřit, zaměřte se hlavně na prodej bytů v Praze od developerských společností. Developeři staví nové byty v prestižních lokalitách a ceny drží nízko. Při výběru je rozhodující čas. Nové byty v Praze jsou mnohdy prodány již po několika dnech od zveřejnění nabídky. Společnosti staví v moderním duchu, byty se vyznačují kvalitou a výhodou je, že někdy můžete ovlivnit i dispoziční uspořádání. U starého bytu to lze jen za cenu finančně náročné rekonstrukce.

my-family-cz_sekyragroup_cz_02

Hypotéka s předstihem!

Než začnete byt vybírat, zjistěte si, kolik vám v bance půjčí. Vyřízení hypotečního úvěru je i díky novému zákonu zdlouhavější a byla by škoda si kvůli pomalejšímu jednání banky nechat uniknout byt snů. V tomto článku najdete několik rad, na co si při vyřizování hypotéky dát pozor.