amber-1869250_1280

Stylová krbová kamna a v nich plápolající polínka, která vydávají příjemné sálavé teplo. Přesně takto si spousta lidí představuje ideální pohodu svého domova se vším všudy. Ne vždy tomu tak ale musí zákonitě být! Často totiž nakoupí lidé dříví nekvalitní, případně za nadměrně vysokou cenu. Anebo je s ním neskutečné penzum práce. Právě proto se podíváme na základní aspekty jeho nákupu. Na co všechno je třeba si dát pozor?

Zvolte správnou dřevinu

V první řadě je třeba volit správný druh dřeva. Na zatopení je optimální měkké. Typický je v tomto ohledu smrk. Cenově se s ním logicky dostanete nejníže, nicméně velmi rychle hoří a je opravdu vhodný pouze na začátek topení. Pro delší tepelný komfort se vyplatí tvrdé dřeviny, z nichž je nejoblíbenější buk. V poměru ceny k výhřevnosti a délce samotného hoření je optimální. Volit lze ale i břízu, dub anebo další dřeviny.

Absence vlhkosti

Velký pozor si musíte dát na míru vlhkosti topného dřeva. Nejčastěji se nechávají polínka schnout po dobu 2 let. Neučiníte-li tak, výhřevnost je logicky nižší a vzniká velké množství sazí, které postupně ucpávají spalinové cesty. Vlhké dřevo poznáte již na počátku, když prostě nechce hořet. Výbornou volbou je nákup průmyslově vysoušených kusů, s nimiž můžete začít okamžitě topit.

Dřevo přímo na míru

Spousta lidí se od palivového dřeva odvrátila především proto, že je s ním obrovské množství práce. Nakoupíte-li si klasické dřevěné kmeny, pak je to pravda. Jestliže ovšem sáhnete již po předem připraveném palivovém dřevu naskládaném v paletách, budete mít všechno bez jakékoli vlastní námahy. Vysoce kvalitní palivové dřevo Praha od firmy Optimtop dostanete již vysušené na míru v polínkách, jež pouze vložíte do vašeho krbu či krbových kamen. Od jedné objednané palety máte navíc dopravu po celé ČR zcela zdarma! A to se už rozhodně vyplatí!