putz-bucket-1290951_1280

Voda je v jakékoli podobě nezbytná ve všech domácnostech. I proto je zapotřebí přemýšlet nejen o tom, že potřebujeme hrnky a sklenice na její pití, ale i mnohé další nádoby hodící se pro užitkovou vodu. Právě proto se v následujících řádcích zaměříme na nejrůznější druhy takovýchto užitečných předmětů. Možností využití vody v domácnosti je skoro nespočetné množství. I podle toho bychom měli volit příslušnou nádobu.

Klasický úklid si zaslouží kbelík

Setřít podlahové plochy v jakémkoli interiéru a často i ve venkovních prostorách je zapotřebí skoro každý den. I proto se vyplatí pořídit si kvalitní plastový kbelík, v němž můžete mít požadované množství vody. Vybírat lze jak klasické s kruhovým dnem, tak i některé další mající například spodní část oválnou. S mopem se do kbelíku mnohem lépe dostanete a vaše práce se stane více efektivní. Co se týká barevných provedení, v současnosti jsou k dispozici i pestrobarevné kbelíky, s nimiž je radost pracovat.

Dešťovou vodu se vyplatí zachytávat

Nejen ekologické organizace hovoří o maximální úspoře při práci s vodou. Není se čemu divit, protože zdroje pitné vody nejsou nevyčerpatelné a za nějakou dobu se stane životodárná tekutina naprostou vzácností. Výbornou volbou je proto velkoobjemová robustní nádrž na vodu, kterou si umístíte na zahradě pod okap a budete dešťovku velmi jednoduše zachytávat do této nádoby. Následně pak lze pohodlně zalévat buď konví, anebo instalací ponorného čerpadla s hadicí dovnitř do nádoby.

I bezpečný přenos tekutin je důležitý

Z ostatních nádob nejen na vodu, ale třeba i na benzín, olej a jiné tekutiny jmenujme větší či menší kanystr. Díky němu lze přenášet jakkoli tekuté směsi bez rizika úniku. K dispozici jsou dnes varianty s různým objemem. Pro pohonné hmoty jsou velmi oblíbené pěti a desetilitrové kanystry. Volit je možné ale i velkoobjemové, jež se hodí právě spíše na vodu. Například v eshopu storagecz.cz je jich v nabídce spousta.