816a89972f51e95b5d262c3c4a430da6

Zatímco dřív byl operativní leasing výsadou firem, dnes řeší otázku, zda je lepší vlastní nebo pronajatý vůz, většina zájemců o nový automobil. Proč? Operativní leasing vám totiž umožní jezdit bez starostí stále novým vozem, a na takové pohodlí lidé slyší.

Jak to funguje

Operativní leasing je vlastně dlouhodobý pronájem vozidla, za nějž platíte určitou fixní měsíční sazbu. Ta je podstatně nižší než výška splátek při koupi vlastního vozu stejné třídy, což je lákadlem pro mnoho lidí s menšími příjmy. Leasing trvá omezenou dobu, obvykle 1 – 3 roky, po jejímž uplynutí vás leasingová společnost osloví s nabídkou odkupní ceny, kdybyste si chtěli oblíbené auto ponechat. Většina lidí však volí druhou alternativu – v leasingu jednoduše pokračují a pronajmou si jiný automobil. Tímto způsobem můžete stále jezdit novým autem, u nějž je minimální pravděpodobnost poruchy, a současně obměňovat různé typy automobilů podle toho, jaký se vám momentálně zamlouvá. Díky nižším splátkám nebudete ani příliš omezeni nabídkou a otevřou se vám netušené možnosti dosáhnout i na vozy vyšší třídy, třeba i luxusní Mercedes.

Pojištění, servis a vše ostatní

Ještě před třemi lety mohli operativního leasingu využívat především podnikatelé. Jeho výhody pro firmy jsou nesporné – mohou se takto vybavit celým vozovým parkem, přičemž nájemné zařadí jako výdaj. Dlouhodobý pronájem auta má však i celou řadu dalších benefitů, z nichž mohou těžit také soukromé osoby. Především odpadnou starosti s provozem automobilu. Dostanete do rukou plně pojištěné auto, budete mít zajištěn pravidelný servis i veškerou administrativu s ním spojenou a nikdy nebudete muset řešit, co s vysloužilým vozem.

Vsaďte na osvědčenou kvalitu

Leasingových společností na trhu operuje mnoho, věnujte proto pozornost cenové nabídce, spolehlivosti poskytovatele automobilu a neopomeňte si všímat, co vše je v ceně zahrnuto. Vyplatí se jít na jistotu a vybrat si společnost se zvučným jménem a mnohaletými zkušenostmi, jako je Hertz Lease. Zde vám k pronájmu auta kromě standardního servisu a pojištění nabídnou pestrou škálu doplňkových služeb. Nebudete se tak muset starat například ani o koupi dálniční známky. Dojde-li k selhání vozu nebo nehodě, Hertz Lease vám zapůjčí náhradní vůz zdarma, dokud se problém nevyřeší. Připraví vám nabídku přímo na míru, takže není důvod, proč to nezkusit.