puzzle-3303412_1280

Populární skládačka dětí i dospělých, puzzle, je hříčka vzniklá rozřezáním pomalovaného prkénka lupénkovou pilou či laserem. V češtině se jí nesprávně říká „pucle“, ale správná anglická výslovnost je „pɐzl“. Faktem je, že to na oblibě hry nic nemění. Milují ji malé dětičky, teenageři i dospělí.

Proč zrovna puzzle?

Pokud si myslíte, že je skládání této hříčky určeno jen pro nejmenší členy rodiny, jste na omylu. Jedná se vlastně o tvůrčí aktivitu, která dává pěkně zabrat našemu logickému myšlení už od útlého věku. V e-shopech proto najdete puzzle pro děti, ale také složitější varianty s 1000, 1500 i 5000 dílky.

Hravost a logické myšlení hrají prim

Malé děti jsou kolem tří až čtyř let velice zručné. Dokážou doslova divy a potřebují neustále nové výzvy. Trpělivost, prostorovou orientaci a logické myšlení zocelí puzzle. Rozvíjí dětské dovednosti, a přitom se děti perfektně baví.

Kolik dílků pro děti?

Tato skládačka má nespočet motivů, barev, velikostí i dílků. Dětem do dvou let postačí dvousložkové modely. S každým přibývajícím měsícem je dítě chytřejší a požaduje náročnější skládačky. Klíčem k úspěchu jsou puzzle 6 -24 dílků. Šikovnější děti kolem čtyř zvládnou dokonce krabičku s 25 – 49 kousky i více!

Zapojte své mozkové závity!

Jak se říká. Kdo si hraje, nezlobí. A to platí v každém věku. Rádi byste vyzkoušeli, v jakém stavu je vaše trpělivost, logické myšlení, systematičnost a smysl pro orientaci? Vyzkoušejte zábavné puzzle pro dospělé! Můžete skládat sami anebo s partnerem a svoje díle si hrdě vystavíte. Puzzle skvěle působí proti stresu, což je k nezaplacení.

S kolika dílky začít?

Pokud potřebuje zjistit stav vašich dovedností, začněte na 500 až 1000 kouscích. Pakliže patříte mezi zručné, kreativní a trpělivé jedince, určitě si troufnete na puzzle 5000 dílků. Vybírat můžete z nádherných motivů hradů, měst, romantických zátiší, lodí, aut, krajiny i reprodukcí uměleckých děl.