cat-2026479_1280

Zkušení chovatelé koček moc dobře vědí, jak důležité je pořízení škrabadla pro kočky. Kočičí stromy by spolu s toaletou měly být mít v domácnosti své místo ještě dříve, než koťátko či zachráněná nebo nalezená šelma vstoupí do bytu. Kočky jsou totiž velice učenlivá zvířata, kterým před prvním použitím záchůdku stačí pouze ukázat patřičné místo a už budou vědět. Své o venčení psů vědí jejich páníčci. Naučit psa vykonávat potřebu venku je totiž daleko složitější a zdlouhavější proces, než když se to stejné pokoušíte naučit kočku domácí. Kočky jsou v rámci své čistotnosti rády za pravidelně uklízený prostor, na němž se ukryjí a vykonají, co potřebují.

Kočičí strom se kočkám okamžitě zalíbí

I když se nová kočka ve vašem bytě rychle zorientuje a zabydlí, přece jen budete raději, když bude místo poskakování po nábytku používat kočičí strom. Tak jako psi mají mít své místo, kde si budou moci relaxovat, nosit si tam hračky i občas přemýšlet nad káráním za lumpárny, jež vyvedli, kočičky jsou rády za své místo na slunci, které skýtá právě důmyslný strom pro kočky. Nevadí, že máte koček doma víc. Existují různě kombinovaná škrabadla, na nichž se mohou zabydlet i dvě nebo tři kočky. V případě, že je na stromě více plošinek a boudiček, mohou se kočky bez potíží shodnout, kterou vyhlídku budou zrovna ony okupovat.

Šplhadlo pro kočky lze různě kombinovat

Šplhadlo pro kočky je zkonstruováno tak, že se díky pevnému základu nezhroutí po dlouhém skoku vaší domácí šelmy ani při strmém pádu seshora. Vyvýšená místa si můžete upravit podle kočičí potřeby. Libí se jí postupné stoupání? Sestavte stupátka přesně, jak to má váš mazlíček rád. Chce mít boudičku dole? Pořiďte škrabadlo s níže umístěnou budkou. Jinak můžete úkryt postavit nahoře.