orange-1792233_1280

Přiznejme si, že ne každý holduje čerstvému ovoci a zelenině. Přitom každý den bychom měli sníst až pět porcí, což rozhodně není málo! Jak vyzrát na toto doporučení odborníků ohledně zdravého stravování?

Cesta k pevnějšímu zdraví

Mnoho lidí se potýká s dlouhodobými zdravotními problémy, které mohou mít mnoho příčin – ale nejčastěji si je způsobujete jídlem. Jídelníčku čím dál častěji vládnou průmyslově zpracované potraviny, tučná jídla nebo nadměrné množství sacharidů. Zásadním nedostatkem je také nedostatečný příjem čerstvého ovoce a zeleniny.

Přechod na zdravější způsob stravování na sobě pocítíte rychleji, než si myslíte. Tělo, kterému najednou dodáte vitamíny v přírodní formě, bude mít více energie a brzy se vám zlepší i nálada. Spousta lidí, kteří začali odšťavňovat, si dokonce po nějaké době všimli, že je v tichosti opustily vleklé zdravotní potíže. Bolí vás už léta koleno, máte ekzémy nebo po zimě dlouho pokašláváte?

Zdraví může chutnat – i dětem!

Jestliže ovoce a zelenina nepatří mezi vaše oblíbené potraviny nebo máte dítě, do kterého mrkev prostě nedostanete, odšťavňování je skvělým řešením. Během lisování se oddělí pevná vláknina, která sama o sobě není nejchutnější, a výsledkem je sladká svěží šťáva, které prostě neodoláte. Pro snadné domácí používání jsou ideální vertikální šnekové odšťavňovače, které si poradí s většinou čerstvých plodů. Jejich výhodou je jednoduchá obsluha a rychlé čištění.

Čerstvé zeleninové a ovocné šťávy během chvilky

I když moderní vertikální šnekové odšťavňovače pracují za nízkých otáček, je to pro vás jedině výhoda. Odšťavňování je podobně svižné jako s jakýmkoli jiným odšťavňovačem, ale přitom je šetrné, a tak ve šťávě zůstane maximum vitamínů. Šťávu si můžete připravovat i do zásoby, protože pomaleji oxiduje. Jen ji nezapomeňte dát do lednice!

Preferujete čisté zeleninové a ovocné šťávy, nebo se nebráníte kombinaci různých druhů ovoce a zeleniny podle chuti i jejich aktuální dostupnosti?