s10

Ve stavebním průmyslu se kámen používá v podstatě odjakživa, ovšem postupem času se změnilo jeho zpracování. Donedávna se používaly kamenné obklady a dlažby pouze v exteriérech, nicméně postupem času se bytoví designéři odvážili zakomponovat studený materiál i do interiérů. V současné době tedy kámen spadá mezi nadčasové materiály a perfektně ho zkombinujete se dřevem, kovem, ba i dokonce sklem.

Zřejmě jste nikdy nepřemýšleli nad tím, jak se takový kámen opracovává. Většinou se používají CNC stroje, na nichž je možné kámen opracovat do nejrůznějších tvarů. Jakmile zadáte do vyhledávače „kamenná dlažba Praha“, nabídne se vám hned několik firem specializujících se na tento druh produktů. Jednou z nich je společnost Kámen Donát, která sídlí v Dymokurech.

Jakými vlastnostmi se kámen pyšní?

Vlastnosti kamene jsou různé, přičemž záleží na druhu horniny, způsobu opracování a povrchové úpravě. Obrovskou výhodou je, že jsou kamenné dlažby a obklady vysoce odolné, tudíž slibují dlouhou životnost. Protože se kamenný materiál používá i na veřejných prostranstvích, vůbec mu nevadí výkyvy teplot, vlhkost či vítr.

Jistě nám dáte za pravdu, že kámen je oceňován zejména kvůli jeho tvrdosti, ale i ta je odstupňována. Jsou totiž kameny měkčí a tvrdší, například nejtvrdším kamenem je diamant. Dokážete si představit podlahu z diamantů? Připravit byste si však museli nemalý obnos peněz.

Kamenná dlažba formátovaná i nepravidelná

Pokud se podíváte do produktového portfolia společnosti Kámen Donát, zjistíte, že je k dostání dlažba formátovaná či nepravidelné. Ještě jsou v nabídce i klasické dlažební kostky a šlapáky. Záleží pouze na vašich představách a preferencích. Ať už tedy hledáte kamennou dlažbu či kamenné obklady Praha, uvedená firma vás uspokojí po všech stránkách.