pece-o-dite1

S první sněhovou nadílkou mohou ti pozornější sledovat pravidelné ornamenty sněhových vloček, které rychle mizí v malé dětské dlani i ornamenty, které kreslí mráz na oknech. Aby si maminky s kočárky i odrostlejšími děti mohly studenou část roku užít, je na mamince, aby jim dopřála ideální vrstvy oblečení a opečovala jejich citlivou pokožku.

Pobyt venku je pro miminko důležitý v průběhu celého roku zimu nevyjímaje. To samé platí i pro větší dětí, které potřebují venku řádit a poznávat okolí.

Jak miminko „vyvětrat“?

Máte doma „čerstvé“ miminko a nemůžete se dočkat první vycházky s kočárkem? Přesto je dobré dát si na čas a s vycházkami vyčkat zhruba 2 týdny po propuštění z porodnice. Tělíčko těch nejmenších dětí nedokáže udržet stabilní teplotu, proto je „akorátní“ oblékání tak důležité. Než jednu silnou vrstvu, dopřejte dítěti více slabších vrstev.

Dobu strávenou venku pak pomalu prodlužujte, samozřejmě s ohledem na venkovní teplotu. Pokud však teplota klesá pod minus 5 stupňů, výletovat s miminkem do věku tří měsíců se příliš nedoporučuje. Nejvhodnější doba pro vycházku je kolem poledne, to se doporučuje i u starších dětí, protože teplota vzduchu je v té době nejpříjemnější. Po vycházce mají děti krásně růžová líčka – pokožka je právě to, na co je třeba se zaměřit a obzvlášť v teď v zimě pečlivě opečovat.

mimi

Olejíček nebo krém?

Potřebujete dětskou pokožku šetrně očistit? Ošetřit? Vyživit? Nebo vašeho drobečka trápí opruzeniny? To zvažte, než se začnete rozhodovat, jaký typ ošetření pro dětskou pokožku vyberete. Dětské olejíčky obecně jsou určeny k ošetření a čištění jemné pokožky kojenců, vytváří na hebké dětské pleti film, který ji chrání před zarudnutím, proleženinami a povětrnostními vlivy. Krémy jsou naopak hutnější a dopřávají pokožce pořádnou porci výživy.

Kapka oleje do koupele

Pokud je dětská pokožka suchá, můžete už do koupele přidat několik kapek dětského oleje Aviril. Nezapomeňte, že koupání by nemělo přesáhnout 5 minut,  aby se pokožka dítěte zbytečně nevysušovala.

Po koupeli promastit

Naše babičky k promaštění dětské pokožky používaly nesolené sádlo, některé maminky se k němu vracejí i dnes. Sádlo se hodí především na velmi suchá a praskající místa na pokožce. Přesto řada maminek dává přednost hotovým přípravkům s “libější” vůní. Právě zde přichází na řadu pomocník v podobě krému (např. dětský krém Avril), který nanášíte na osušenou pokožku, v případě potřeby i během dne. Díky tužší konzistenci je jejich použití náročnější, výhodou však je intenzivní výživa pokožky.

Pozor: Pokud je však pokožka vašeho miminka velmi suchá nebo se delší dobu potýkáte s dermatitidou, poraďte se ohledně potíží a používání kosmetiky s dermatologem.