stretching-muscles-579122_1280

Když správně neodhadneme situaci a přetížíme svá těla, znamená to kolikrát naprosté vyřazení z provozu. Ovšem tedy opomeneme-li fakt, že fungovat se musí i za cenu úporných bolestí. Nejsem příznivcem léčiv, ale když už se stane, že je použití nezbytné, je dobré volit s rozvahou.

Můžeme být atlet a šampión v těžké váze, avšak pořád disponujeme pouhým lidským tělem. A to má své zákonitosti. Třeba takový sval to nemá vůbec jednoduché. Neustále je v mírném napětí, aby naše tělo „drželo tvar“, krevní oběh mohl vykonávat svou práci a celkově pro správnou funkci vnitřních orgánů. Občas se může stát, že jsou síly svalu přeceněny.

Pozor ale i na opačné prostředí, které svalům rovněž nesvědčí! Je to zahálení, třeba po nějakém úrazu či nemoci. Jestliže prostě své tělo zatěžujeme jednostranně, čili nesprávně, hrozí svalové oslabení nebo zkrácení. A v tom okamžiku je svalová rovnováha ta tam.

Jak na to, aby tělo nebolelo

Nezbývá než se nad sebou zamyslet a odhalit své pochybení. Následně pak opatrně zkoušet dostat své pohybové ústrojí do normálního chodu a to nebývá vždy jednoduché. S notnou dávkou trpělivosti lze tuto situaci nakonec dobře zvládnout.

Z počátku je dobré nastolit lehkou rehabilitaci: chůzi, plavání nebo lehký strečing – záleží na oblasti postižení. Dejme pokusu o uzdravení pár dnů, sval může být ojediněle trucovitý.

K lékaři v takovým problémem většinou nemíříme, pokud jsme si tedy vědomi nesprávného zacházení se svým tělem. Protože nejen námaha a přetížení mohou být příčinou potíží. Někdy se může jednat o vedlejší účinky užívání léků a o další důvody, na to opatrně a s rozumem!

Většinou se však není čeho bát. Úlevu přinese jemný pohyb nebo účinná masáž. Ale kdyby se bolest přeci jen nevzdávala, vždycky ještě máme možnost poradit se v lékárně o nějaké vhodné a šetrné pomoci.

Nabídka je štědrá, volba je však na nás

Jestli i vy patříte ke skupině lidí, co nemají v oblibě perorální užívání tabletek, jistě vás potěší spektrum různých gelů, krémů, mastí, ale nově i náplastí, jež mají na bolest svalů své nekompromisní zbraně.

Olfen patří mezi ně a je jistě známým pojmem již řadu let. Patří k inventáři domácí lékárničky preventivně nonstop, protože nás znám. Každou chvíli něco přeženeme. Takže asi není dobře, že nástup účinků gelu i náplastí bývá zpravidla rychlý. Příliš nás to uklidňuje a nejsme pak vůbec obezřetní.