briefcase-1578138_1280

Displeje mobilů se rozpínají do stále větších dotykových ploch náchylných k poškození. Jak je však bránit před poškozením?

Klasická pouzdra

Prvním řešením, obecně poměrně již známým, je zabalit celý telefon (as ním i samozřejmě displej) do dostatečně odolného pouzdra. Při zvolení tohoto způsobu ochrany máme na výběr široké spektrum materiálů a tvarů, od různých syntetik přes plastová průhledná, až po zřejmě nejkomfortnější z nich – kožená. Určitou cenou za téměř stoprocentní ochranu je samozřejmě určitá nemotornost manipulace s nimi a pak také to, že tím jak celý mobilní přístroj obejme, zakryje úplně jeho původní design a náš vybroušený mobilní skvost tak je ukrytý před světem nedoceněný ve své kráse, což nemusí každému vyhovovat . Existují samozřejmě i různé Poudre zasahující do vzhledu telefonu méně, ty ale zase většinou nechrání displej, čím jsou pro nás z hlediska funkčnosti jako ochranného prostředku na něj nepříliš použitelná.

TIP: pokud už se vám mobilní telefon rozbije, vsaďte na nejlevnější servis mobilních telefonů – Bugo.cz

Ochranné fólie

Jednoduchou pomůckou pro ochranu displeje, která se snaží displej chránit za podmínek rozumného zásahu do vzhledu telefonu, jsou pak ochranné fólie určené k nalepení na displej. I napříč těmito doplňky najdeme několikanásobné varianty, odjednoduchých, které jsou opravdu jen průhledným obdélníkem až po upravená a vytvarovaná přesně na míru displeje a tlačítek v jeho okolí.

Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu jen o kus plastové fólie vykrojené na míru velikosti displeje určitého modelu, jedná se také o řešení nejlevnější. Pokud nechcete moc experimentovat, najdete určitě na Aukru ochranu přesně na váš telefon, ale pokud chcete ušetřit a získat jejich přímo od zdroje, zkuste zajít na eBay a zadat výraz screen protector jméno vašeho telefonu (např. screen protector nokia 5800) – cena se pohybuje na úrovni několika dolarů včetně poštovného.