living-room-2583032_1920

Vybavování obývacího pokoje nábytkem není vůbec jednoduché. Zvolit totiž kombinaci funkční a designově povedené sedací soupravy, obývací stěny a konferenčního stolku dá zabrat. Ač se to možná nezdá, právě konferenční stolek může představovat poměrně velký designový oříšek. Podle jakých pravidel byste ho měli vybírat, které modely se aktuálně na trhu nacházejí a kde jej zakoupit? Na všechny tyto otázky si postupně odpovíme.

Praktický a designově povedený společník

K čemu vlastně konferenční stolek slouží? Především k tomu, aby se na něj daly položit nejrůznější pochutiny, když se třeba díváte na televizi. Jinak se na něm často nacházejí časopisy, případně ovladač na televizi. Mnohdy si na odkládací plochu můžete položit také drobné nádobí typu talířů či skleniček. Při romantických večerech může sloužit jako podklad pod svíčky. I proto byste měli myslet při jeho volbě jak na praktičnost, tak na design.

Hlavní kritéria výběru

Moderní konferenční stoly a stolky jsou na trhu ve spoustě zajímavých podob. Vybírat byste měli hlavně podle tvaru stolku, materiálu a rozměrů. Všechny tři parametry si popíšeme.

Usedlé i neotřelé tvary

Jestliže byste chtěli mít spíše konzervativní konferenční stolek, vsaďte na klasické geometrické tvary. Bohatě postačí model se čtyřmi nožkami a obdélníkovou deskou. Naopak mnohem modernější a originálnější jsou variace s jednou nohou a zaoblenými tvary.

Moderní materiály

Už dávno není v kurzu pouze masivní dřevo. Ano, je čistě přírodní a vypadá hezky. Hodláte-li ale vsadit na originalitu, jděte spíše do skla, tvrzeného plastu anebo kombinace kovu a zmiňovaných materiálů.

Vše musí být při ruce

Volba velikosti konferenčního stolku je individuální záležitostí. Důležitá je především jeho výška. Neměli byste se zkrátka hrbit, když si něco potřebujete ze stolku vzít. Obecně se hovoří o tom, že by se deska měla nacházet zhruba v úrovni kolen sedící osoby.

Ať už potřebujete jakýkoli konferenční stolek, můžete si jej pohodlně zakoupit v eshopu atan.cz. K dispozici jsou zde také kancelářské židle a křesla k PC i mnohý další nábytek.