azznacky

Pokud plánujte úpravu pozemní komunikace a zvažujete pronájem dopravních značek, určitě nezapomeňte na dopravní zrcadla. Jsou určena pro kontrolu provozu na silnicích, u nebezpečných výjezdů na silnici, na parkovištích a všeobecně v místech se zhošenou viditelností, které přímo vybízejí k nehodám. Kromě kulatého nebo obdélníkového typu se zrcadla dělí na pozemní, interiérová, průmyslová a univerzální, přičemž platí, že všechny zrcadla jsou vyrobena v nejvyšší kvalitě a měla by být téměř nerozbitná.

Co se týče materiálu, dopravní zrcadla pochazí od certifikovaných zahraničních firem. Jsou vybavena výrazným červenobílým rámem s vysoce kvalitním těsněním, které zajišťuje zrcadlo proti poškození vlivem vlhkosti. Plocha zrcadla je vyrobena z lehkého akrylátu nebo z polykarbonátu, tím je zabezpečena velmi nízká hmotnost a poměrně jednoduchá instalace a vyladění správného úhlu pohledu. Kvalitu odrazné plochy zajišťuje reflexní folie nebo vlastní stříbrná zrcadlová vrstva, která dosahuje nesrovnatelně lepších optických výsledků. Všechna zrcadla mají certifikát Ministerstva dopavy, evropský certifikát kvality. Připevnění zrcadla k nosné tyči při správné instalaci vydrží i ve velmi silném větru – okolo 117 km/hod – bez ztráty úhlu naklonění.

Parabolická konvexní zrcadla jsou zvláštním typem dopravních zrcadel, používajících se ve vnitřních prostorách (interiérová) nebo jsou určena do venkovních proctor, a tím pádem rozdíl poznáme v odolnosti. Konvexni parabolická zrcadla zlepšují bezpečnost lidské činnosti v řadě oblastí, i když nejčastěji je můžeme najít v dopravě – pomáhají řešit přehlednost komplikovaných dopravních míst, výjezdy ze soukromých pozemků, komunikace ve vnitropodnikových areálech, jízdu v krytých garážích a řadu dalších situací. Tím ale jejich použití nekončí. Další běžné použití patří do chodeb a vnitřních proctor obchodů a skladů, kde nejen slouží ke správnému zaparkování, ale I jako kontrola proti krádeži zboží. Při vhodném umístění a nastavení umožňují dokonalý přehled v místech, která přímým pohledem není možné kontrolovat, bezpečně procházet nebo bez rizika projíždet.

Pokud se přece jen zrcadlo poškodí, neváhejte se obrátit na prodejce, na dopravní zrcadlo se totiž vztahuje, stejně jak na jiné zboží, záruka, která zpravidla činí 12 měsíců. Pokud si montáží nejste jisti, zároveň se nestyďte pronajímatele nebo půjčovny značek zeptat, často poskytují kompletní servis, který vám ušetří čas i nervy.