Bez pořádného vybavení nemůže nikdy být výborný kutil. I sebelepší manuálně zručný jedinec se zkrátka nevyhne tomu, aby musel využít pomoc nástrojů, jež mu práci výrazně ulehčí.

Pojďme se podívat, které situace to můžou být v tomto zajímavém přehledu.

Ušetřete spoustu času šroubováním

Ať už se snažíte přišroubovat cokoliv, je to jedno. Zapomeňte na starou techniku klasickým šroubovákem a ušetřete si jak čas, tak i zápěstí. Výrazným usnadněním pro vás bude, když začnete využívat aku vrtačky.

AEG BS 14 G3 Li-152C aku vrtačka bez příklepu
Foto: jadal.cz, AEG BS 14 G3 Li-152C aku vrtačka bez příklepu

Výhodou je akumulátorová baterie, která působí jako zdroj elektrické energie. Žádné otravování se šňůrou. Snadno, rychle a bez námahy. Jako každé aku nářadí je omezena výdrží baterie. Ideální pak je, pokud střídáte více baterií. Nejste tedy závislí pouze na jedné a práci můžete bez výraznějšího ztížení dokončit.

Řezání dřeva bude pro vás jistě hračkou

Jestli máte velké kusy dřeva a nevíte jakým způsobem si s nimi poradit, řešením bude jistojistě stolní pila neboli cirkulárka, jak ji většina z nás zná. Manipulace je prostá, řezy můžete vést jakýmkoliv směrem a nemusíte mít strach, že by se mohla přivodit nějaká nehoda. Ovšem jak se říká, opatrnosti není nikdy dost a při práci s tímto nástrojem to platí dvojnásob.

Stolní kotoučová pila - Cirkulárka TS 310 - 380V, 315mm, 2.800W, 56g
Foto: jadal.cz, stolní kotoučová pila – Cirkulárka TS 310 – 380V, 315mm, 2.800W, 56g

Jestli naopak hodláte řezat kupříkladu dřevěné desky, sádrokarton nebo palubky, je vhodné ve své dílničce vlastnit přímočarou pilu. Ta funguje na bázi kmitajících ozubených kotoučů, které lehce pronikají do materiálu. Navíc se snadno ovládá, což ocení řada z vás.

U dřeva zůstaneme, hlavně z toho důvodu, že se jedná o zcela přírodní a tvrdý materiál, jež nepochybně zkrášlí každé bydlení. O tom není sporu. Jedná se například o parkety. Ty jsou většinou nedílnou součástí každé domácnosti, a pokud potřebujete jisté úpravy, využijete zejména hoblovky či protahovačky.

Pakliže byste se rádi dozvěděli více, rozhodně stojí za to navštívit e-shop jadal.cz, který je naprosto vhodný pro každého domácího kutila, ale i případné firmy.