snimek-obrazovky-2016-11-22-v-21-14-52

Každý člověk by se měl snažit neustále rozšiřovat svoje obzory, dozvídat se nové věci a pátrat po informacích. Internet nám to usnadňuje. Kdokoliv si může sednout k počítači či použít chytrý telefon a vyhledat si to, co ho zajímá. Na seznámení se zajímavou myšlenkou stačí pár minut.

Na internetu si vyhledáte, cokoliv vás napadne. Většinu informací však dostanete v textové podobě, což není úplně nejefektivnější forma. Při vstřebávání nových dat je důležitý zrak i sluch. Mnohem lepší je, pokud k přijímání informací používáte více než jeden smysl. Kromě toho ne každý je ochotný číst dlouhé texty. Když vám zajímavou myšlenku někdo přednese, odnesete si z ní více.

Záznamy z českých a slovenských konferencí

I za tímto účelem vzdělávací organizace MotivP natáčí a umisťuje na svůj web videa z konferencí, přednášek a jiných velkých událostí. Projekt, který před časem spustili, se jmenuje MotivP TALKS a inspiraci našel v zahraničí. O TED Talks jste možná již někdy slyšeli. Jedná se o přednášky konané po celém světě a zaznamenané i v online podobě na internetu. MotivP na to jde trochu jinak. Sice také pořádá mnoho vlastních konferencí a setkání odborníků, ale navštěvuje i události jiných pořadatelů, kde natáčí zajímavé přednášky. Ty pak umisťuje na web.

To zajímavé v kostce

A jako odnož tohoto projektu vznikají i tzv. Ká rozhovory, tedy krátké rozhovory. Jedná se o povídání se zajímavými osobnostmi z rozličných odvětví, která však netrvají více než deset minut. V pár minutách jsou shrnuty ty nejdůležitější myšlenky, zkušenosti či know-how. MotivP pravidelně objíždí konference, veletrhy, přednášky a firmy a loví vhodné řečníky. S těmi si pak povídá například o podnikání, úspěchu v životě, motivaci nebo rovnosti žen a mužů.

Všechny Ká rozhovory jsou ke zhlédnutí na webu MotivP. Najděte si deset minut a zaposlouchejte se do názorů a zkušeností jiných.