Odsouváte svou dovolenou na podzimní měsíce? Snažíte se vyhnout vražedným teplotám, zácpám na dálnicích i plážím, na kterých se tísní hlava na hlavě? Co takhle letos vyrazit někam, kde jste ještě nebyli. A hlavně někam, kde nebyla a zřejmě nebude velká část naší populace. Nabízíme ke zvážení přelidněné a předražené evropské a severoafrické destinace vyměnit za klidnější a v neposlední řadě bezpečnější Rusko. 

Každý si svou ideální dovolenou představuje jinak. Někdo rád leze po horách, jiný se s oblibou sluní u bazénu v nějakém all inclusive rezortu a další se s potěšením vydává za poznáním i do méně „mainstreamových“ končin, tedy míst ležících mimo hlavní turistické tahy. Pro něj je pak Ruská federace jako stvořená.

9 časových pásem

Rusko je krásná a u nás z mnoha důvodů spíše přehlížená země. A přitom toho má tolik nabídnout! Vezměte si je její rozlohu. Největší země světa zabírá 9 časových pásem! A vy máte možnost je všechny překročit! Stačí si projet celou Transsibiřskou magistrálu. Věřte, že na tento zážitek hned tak nezapomenete.

Moskva, Petrohrad nebo raději zasněný Bajkal?

Rusko navíc ukojí každého cestovatele. Ve dne v noci pulzující Moskva milovníky velkoměst, historický Petrohrad milovníky památek, zasněný Bajkal snílky, básníky a spisovatele a již zmíněná slavná Transsibiřská magistrála dobrodruhy všeho druhu.

Nezapomeňte na vízum!

Ovšem pozor, cesta do Ruska se neobejde bez náležitých příprav, mezi něž nepatří jen nastudování patřičných reálií. Zatímco po Evropě můžete cestovat pouze s platným pasem a při cestách po zemích Schengenu si vystačíte s občanským průkazem, pro cesty do Ruské federace si budete muset obstarat i platným vízem!

Podmínky pro vydání turistického víza

Klasický turista, který v zemi nehodlá pobývat déle než 30 dní, si vystačí s běžným turistickým vízem. K němu budete potřebovat vyplněný formulář, barevnou pasovou fotografii, potvrzení o cestovním pojištění, pozvání a pas s dvěma volnými stranami s dobou platnosti přesahující 6 měsíců po plánovaném návratu z Ruska.

Obraťte se na specialisty

Turistické vízum do Ruska si můžete obstarat sami například na konzulárním oddělení ruské ambasády v Praze, Brně či Karlových Varech. Nebo se vám nabízí možnost obrátit se na služby některé ze společností, které se na víza do Ruska specializují. Ty vám totiž za poplatek obstarají i nezbytné pozvání, jež je podmínkou udělení víza. A celkově si můžete být jisti, že vízum, pokud tomu nebudou bránit jiné překážky, skutečně obdržíte v řádném termínu a na svou vysněnou dovolenou odjedete. Za ten klid v duši to rozhodně stojí.