Přichází ten krásný vánoční čas, kdy se sejde celá rodina, vychutnáváte si příjemnou atmosféru provoněnou purpurou a vánočním cukrovím, koukáte na pohádky a užíváte si přítomnost svých milovaných. Také se na to celý rok těšíte? Ať už chcete nebo ne, s Vánoci jsou spjaty přípravy, které pro hodně z vás představují nepříjemné zážitky v obchodech, stres a shon. Nemusíte to ale nechávat zajít tak daleko. Zkuste letos svátky pojmout více tradičně a pohodově.

Kam za vánočními trhy?

Jednou z možností, jak se vyhnout předvánočnímu stresu, je vyrazit na nějaké klidné místo, kde Vánoce prožívají stejně jako vy, ale umí si je užít bez zbytečného spěchu. Přesně takovou atmosféru navodí vánoční trhy na statku Bernard. Nejen, že zde můžete nakoupit tradiční ozdoby na stromek a dobroty na štědrovečerní tabuli, ale je možné se zde nechat ubytovat a užít si pohodové předvánoční dny. O stravu se postará restaurace Bernard, takže nebudete mít starosti ani s vařením na několik dní. Nejlepší na tom však je, že se zde můžete nechat inspirovat, jak vykouzlit také u vás doma tradiční české Vánoce. V dnešní době, kdy vám na každém rohu obchody vnucují kýčovité ozdoby, blikající světýlka místo svíček, které stejně vydrží při nejlepším jen jednu sezonu, postavičky Santy Clause místo Ježíška, je nejlepší navštívit místo, kde se vrátíte ke kořenům a zažijete na vlastní kůži, jak Vánoce slavili vaši předci.

Další služby na statku

Statek Bernard nenabízí jen ubytování a vánoční trhy. Můžete se sem přijet podívat například na oblíbený festival řemesel. Ten ocení i děti, pro které jsou zde připraveny speciální školní exkurze. Nezapomenutelným zážitkem je i svatba na statku. Svatebčanům jistě přijde vhod, že obřad, hostina i ubytování probíhají na jednom místě, takže není třeba žádných chaotických přesunů. Zkrátka Statek Bernard nabízí mnoho zajímavých služeb, které při současném hektickém životním stylu ocení snad úplně každý. Veškeré informace o nabízených službách se dovíte přímo na webových stránkách statku www.statek-bernard.cz.