891a9b4be75c038c345e0252

Rodiče nepochybují o tom, že jejich maličké si přineslo s sebou do života to nejlepší, co geny mohou přenášet z generace na generaci. Pozornější maminky a tátové mají často pravdu, když o projevech sotva ročních dětí říkají, že „ten kluk“ nebo „ta holka“ bude jednou tím nebo oním. Že je nemožné to odhadnout? Jesle v Praze mají právě opačné zkušenosti! 

Jesličky a naše děti 

Ovšem, ne úplně obyčejné jesličky, ale jesle v Praze 6 a také školka, které jsou součástí projektu Maxíkova Školka, stejně jako jesle a školka v Praze 5, Praze 9, v centru Prahy, v Bášti a Velkých Přílepech, nabízejí ojedinělý program výchovy i výuky našich nejmenších, založený na pedagogice montessori.

maxikova-jazykova-skolka-a-jesle-soukrome-skolce-praze-6

Součástí tohoto programu je i možnost zkouškových pobytů zdarma, které pomohou objevit vlohy dětí, jejich následné zařazení do programu, a v neposlední řadě napomáhají také adaptaci dětí na prostředí jesliček nebo školky.

Podle toho je možno našemu zlatíčku vybrat zaměření jazykové, hudební   nebo sportovní a navíc přesně diagnostikovat, od které doby je možno začít například s výukou cizího jazyka.

Jesle v Praze tak maximálně vycházejí vstříc jak dětem, tak rodičům, kteří mohou získat i prázdninovou 55% slevu ze školného, nebo až jeden rok zdarma.

7b2fba998ea5642f86d317e0

Co je pedagogika montessori? 

Už více než sto let se uplatňuje v některých školských zařízeních propracovaný způsob výuky podle italské lékařky a pedagožky Marie Montessori, založený na vývojových možnostech dítěte, kdy v určitém konkrétním období je možno úspěšně začít s rozvojem určité konkrétní vlohy.

Metodiku stručně vyjadřuje věta „Pomoz mi, abych to dokázal sám!“. V Maxíkově školce jsou samozřejmostí pomůcky a hlavně speciálně vyškolený personál, což se týká také rodilých mluvčích, kteří zajišťují jazykovou výuku. Že zde připadá na jednoho vyučujícího šest dětí, to už opravdu slibuje dobré výsledky.

32937cff9c5aca5b9fafaa58

Prostředí, v němž se děti pohybují, je milé a příjemné, budovy jsou obklopeny zelení, mezi hracími plochami najdeme i dopravní hřiště. Samozřejmostí je správné a hodnotné stravování.