Nejen v dnešní době patří videokonference mezi nejčastější způsoby setkávání uvnitř firem. Jedná se totiž o levné a efektivní řešení.

Ještě nedávno bylo volné cestování a osobní schůzky základem každého úspěšného byznysu. Dnes už to ale neplatí. Základním stavebním kamenem se v podstatě ze dne na den staly videokonference.

Fenomén posledních let

Videokonference přitom nejsou žádnou novinkou. Mezi širší veřejnost se začali masivně rozšiřovat už začátkem minulé dekády. Právě v té době docházelo v Česku zlepšení infrastruktury a implementaci rychlejšího internetového připojení. Právě masivní rozvoj komunikačních technologií způsobil poprask právě na poli videokonferencí.

Online porada je ale i nyní, v době covidové, něčím, co spíše překáží. Nikdo se tomu nemůže divit tomu. Osobní kontakt je zkrátka lepší po všech stránkách. Při obchodních jednáních velmi výrazně pomůže řeč těla, která v online prostoru zkrátka schází. Chybí tlak z očí do očí, který by proti stranu donutil udělat chybu nebo odhalit karty. I přesto mají videokonference své kouzlo a nesporné výhody.

Výhodou jsou úspory

Mezi ně patří především výrazná úspora zdrojů. Nemusíte totiž utrácet peníze za cestu, ani ztrácet cestováním čas. Ten pak můžete věnovat pečlivé přípravě na poradu, případně k další práci. A tím nejenže ušetříte peníze, ale zřejmě ještě nějaké vyděláte. Pokud jste tedy vlastníci firmy, rozhodně se jedná o přijatelnou alternativu.

Videokonference je dnes možné provádět takřka odkudkoliv. Díky relativně robustní infrastruktuře se stačí připojit z telefonu na cestě autem, případně z domova či z jakéhokoliv jiného pokrytého místa. Ani cena potřebných periferií rozhodně není vysoká. Stačí levnější mikrofon, ale vystačíte si i se záznamovým zařízením na telefonu. Důležitá je taktéž kamera. Tu můžete pořídit už za několik set korun.