Učení začíná skutečně v opravdu raném věku. Mozek malého miminka je neuvěřitelně tvárný a každý den zpracovává obrovské množství nových informací. Mnoho lidí však neví, že právě tohle je jedno z nejvíce důležitých období pro nadcházející život. Získávání nových dovednosti formou hry a pozorování objektů okolo představuje základní kameny pro pozdější další znalosti. Z toho důvodu se opravdu vyplatí vybírat některé důležité prvky, jako jsou hrazdičky či kolotoč nad postýlku. A podle čeho postupovat při výběru? S tím vám pomůže následující článek.

Kvalitní materiály

Při výběru věcí pro děti je vždy dobré řídit se podle kvalitních materiálů. Většinou totiž jde o předměty, které jsou v jejich těsné blízkosti, případně na ně neustále sahají či je dokonce okusují. Skvělou volbou tak jsou přírodní materiály, jako jsou například dřevo či bavlna. Pořádné výrobky navíc nabídnou i delší životnost, během které si zachovají svůj krásný vzhled a barevnost. To se týká nejenom hraček a prvků pro zábavu, ale také dětského oblečení či ložního povlečení do postýlky. Když si dáte záležet na materiálu, máte z poloviny vyhráno.

Hravé motivy

Při výběru se nebojte sáhnout po veselých a hravých motivech, které zaujmou na první pohled. Nejlepší kolotoč nad postýlku poznáte podle toho, že z něj dítě nespustí oči. Vybrat si můžete z různých tematických zaměření, kdy seženete například prvky s lesními zvířátky, ale i hravá sluníčka, květiny, obláčky a podobné.

Bezpečné provedení

Při výběru jakékoliv věci, která přijde do těsného kontaktu s malými dětmi, je důležitá v první řadě bezpečnost. Vždy tak volte věci určené přímo pro děti v daném věku. Z pohledu bezpečného provedení může hrát roli i použitý materiál, což je případ pro kousátka pro miminka. Jejich zdravotní nezávadnost musí být jasně uvedena včetně splnění potřebných certifikací. Vždy je tak lepší zvolit jeden kvalitní produkt v porovnání s větším množstvím nekvalitních.

Zábavné prvky

Jakmile se pustíte do výběru zábavných prvků pro děti, snažte se volit takové věci, které nabídnou hned několik způsobů zábavy a tím pádem i učení. Kvalitní hrazdička pro miminko se tak skládá z předmětů různých tvarů, velikostí, ale i materiálů. Přidaným bonusem mohou být zvukové efekty, které dodají celé hře zajímavější nádech. Když budou navíc jednotlivé prvky různě barevné, může již hrazdička pomalu sloužit pro rozeznávání jednotlivých barev.

Praktické prvky do dětského pokojíčku

U některých věcí není jejich primárním účelem hra, ale mají i dobře a prakticky posloužit. Zároveň však mohou hezky vypadat a nabídnout pro děti krásný kousek vybavení. Příkladem jsou dětská dřevěná nástěnná svítidla, která doplní do pokojíčku zdroj světla a zároveň se stanou krásným designovým doplňkem.