business-861325_1280

Každá firma i státní instituce potřebuje mít v pořádku veškeré finanční toky. Jednak se tak daný subjekt chrání před jakýmikoli případnými pokutami ze strany úřadů a jednak také přesně ví, jaké má příjmy a výdaje. Na základě těchto údajů pak lze realizovat případné nákupy, zaměstnávat lidi a řešit mnohé další operace, které k podnikání a fungování jakékoli instituce patří. Vedení účetnictví lze řešit různými způsoby. My se na ně podíváme podrobněji a uvedeme hned důvody, proč by to měl dělat nezávislý auditor.

Vlastní účtárna se nemusí vyplatit

Alternativ vedení účetnictví je hned několik. Často se uplatňuje vlastní účetní oddělení, kde pracuje více účetních. Ty logicky dohlédnou na efektivní fungování konkrétního subjektu. Počítat ovšem jako majitel firmy musíte s tím, že se bude jednat o vaše zaměstnance, které musíte kontrolovat. Výsledky jejich práce nemusí být rozhodně úplně profesionální a často mohou být značně zkreslené. V účtárně se navíc řeší i daně a další finanční machinace, takže k nepřesnostem dojde bohužel velmi jednoduše.

Nezávislé vedení účetnictví auditorem

Jestliže zvolíte služby nezávislého auditora, získáte hned několik velmi výhodných služeb. V první řadě se bude jednat o precizní vedení účetnictví. Ať už budete potřebovat vy nebo vaši zaměstnanci cokoli, můžete se na specialistu v oboru obrátit. Mimo jiné zajistí i zpracování daní a vyřeší účetní uzávěrky.

Ověření účetní závěrky auditorem je výhodné

O účetní audit se vyplatí zažádat přesně v momentu, kdy si myslíte, že to nejvíce potřebujete. Určitě nemusí jít jen o dobu při účetní uzávěrce. Jestliže audit provede nezávislý auditor v souladu s platnými právními předpisy České republiky, získáte takzvaný statutární audit. Samozřejmě si jako firma můžete nechat ověřit i správné čerpání dotací. Ať už potřebujete vedení účetnictví, účetní audit anebo daňové poradenství, obraťte se na specialisty. My doporučujeme společnost Profitas.cz.