makarska

Makarská riviéra zahrnuje malebné vesničky rozprostřené podél pobřeží, nad kterými se tyčí mohutná hradba pohoří Biokovo. Chorvatsko je zde nádherné. Čekají vás překrásné oblázkové a písčito-oblázkové pláže, které jsou lemované borovicemi. Je zde skvělá gastronomie, velké množství zábavy, různých atrakcí pro děti i dospělé, sportovního vyžití a vodních sportů. Apartmány jsou často blízko u pláže. Nejkrásnější oblasti Chorvatska na Makarské Riviéře jsou v Bašce Vodě, v Baško Polje a v Makarské. Vychutnejte si nádherné pláže s bělostnými drobnými oblázky, nádherná pohoří, malebné siluety ostrovů i bohatou přímořskou vegetaci s rozsáhlými borovými lesy. Makarská riviéra je úzký asi 60 km dlouhý pás středodalmátského pobřeží obklopený Jaderským mořem a spoustou ostrovů. Po celé délce ji lemují nádherně strmé štíty pohoří Biokovo vytvářející nádherná panoramata skalního masivu zvedajícího se opravdu přímo z moře.

IMG_4579

Výlety do okolí

Můžete si dopřát výlet lodí na ostrov Brač, prohlídka městečka Povlky s možností koupání v zátoce, vychutnat si grilované makrely a nápoje. Výlet do bílého pohoří Biokovo, tvořícího nádhernou kulisu pobřeží Makarské riviéry, nabízí úžasný pohled na krásné panorama pobřeží a zdejších přilehlých ostrovů. Do Dubrovníku je to na celodenní výlet. Tato pokladnice kulturních památek, kde navštívíte historické centrum města ukryté za vysokými hradbami, které zůstává v téměř nedotčeném stavu již několik století. Další možností je město Split. Výlet do největšího města Dalmácie, které vás svým panoramatem kolem krásného zálivu s pahorkem Marjan nad městem dokonale okouzlí, vám nabídne srovnání s Neapolí. Užít si můžete i sjezd na raftech na jedné z nejmalebnějších řek Chorvatska. Hluboké kaňony, skryté jeskyně a říční ostrůvky v nedotčené přírodě vás pod dohledem průvodců doslova uhranou.

Ubytování Makarská Riviéra

Pláže Makarské riviéry jsou složené z malých hladkých oblázků a moře je při pobřeží díky nim čisté a průzračné. Ubytování v soukromí i v hotelech vás doslova nadchne. Počátky letoviska Tučepi sahají až do antické doby. Z původní obce Gornji Tučepi ve svahu Biokova ležící ve výši 300 m se dochovaly zbytky. Jsou zde pozůstatky starokřesťanského kostela z 5. – 6. století a několik středověkých náhrobků. Kostel sv. Jiří ve stylu přechodu gotiky v renesanci ze 14. století. Jsou zde barokní letohrádky patricijských rodin Ivaniševićů a Lučić-Pavlovićů i letohrádek opata Grubišiće na mořském pobřeží je přeměněn v luxusní hotel. Kaštelet, který je součástí hotelu Alga. V osadě Pašalići je renesanční kostelík sv. Michala a sv. Kateřiny. Letovisko Tučepi na Makarské riviéře s krásnou velmi dlouhou pláží z drobných oblázků a písku s pásem borového porostu, která se táhne až k letovisku Podpora. Je zde pozvolný vstup do moře pro koupání vhodné i pro rodiny s dětmi. Pláž byla vyznamenána Modrou vlajkou pro svou čistotu.