my-family.cz_ergo_cz_nahledovy

Cestování je v dnešní době příležitostí pro poznávání cizích zemí, provozování nejrůznějších sportů a také relaxaci jak u moře v létě tak i na horách během zimního období. Vždy však při cestě do zahraničí existuje riziko úrazu nebo nemoci a pro takové situace slouží cestovní pojištění, které vás chrání před výdaji za lékařskou péči ale i za škody, které během pojistné události vznikly. Zvláště pokud si chcete užít aktivní dovolenou bez rizika a beze stresu.

Pojišťovací trh nabízí pestrou nabídku různých pojištění

Pro běžné cesty do zahraničí nebo pro krátkodobé návštěvy cizích států většinou postačí základní cestovní pojištění, které zahrnuje výdaje za neodkladnou lékařskou péči v případě náhlého zranění nebo akutního onemocnění. Dávejte si však pozor na výjimky, které by se na základní pojištění nemusely vztahovat, protože nejsou jeho součástí. Výhodné pojištění do zahraničí levně získáte i díky online sjednání nebo dlouhodobé pojistce, která je výhodná při častějšími výjezdy do ciziny.

my-family.cz_ergo_cz_01

Sportujte v cizině bezpečně bez rizika neočekávaných výdajů

Pokud se chystáte v zahraničí sportovat, se základním cestovním pojištěním si určitě nevystačíte. Existuje několik variant připojištění, mezi kterými najdete i připojištění adrenalinových sportů nebo extrémních sportů. Pokud se chcete vyhnout riziku, že během svého pobytu v cizině způsobíte škody třetím osobám, vyplatí se využít také připojištění odpovědnosti, které se vztahuje dokonce i na škody způsobené v ubytovacím zařízení. Více o něm zde.

my-family.cz_ergo_cz_02

Cestovat do ciziny bez platného cestovního pojištění se nevyplácí!

Na letní i zimní dovolené čeká celá řada lákadel, mezi kterými nechybí ani množství adrenalinových sportů. Už v této chvíli se však vystavujete riziku, že případný úraz nebude spadat do podmínek vaší pojistné smlouvy. Při trvalých následcích nebo dlouhodobé hospitalizaci se přitom cestovní pojištění na výlohy s tím spojené nevztahuje a vyplatí se zřídit navíc i úrazové pojištění, které je u pojišťovny ERGO součástí některých zvýhodněných balíčků. Zanedbat nesmíte ani pojistné limity, které si můžete navolit podle libosti s pomocí speciální kalkulačky. Při správném postupu a dostatečné kontrole se vám rozhodně nemůže stát, že byste při sjednání cestovního pojištění pochybili.