Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka spravuje fondy a dluhopisy. V poslední době se kromě fondů a dluhopisů také soustřeďuje na síť lékáren Na zdraví. Vzhledem ke konceptu lékáren orientovaných na samoobslužný prodej vyhledává zajímavé lékárny v kvalitní lokalitě a s větší prodejní plochou. Nejde jen o nákupní centra, ale i na areály nemocnic, jako je třeba lékárna ve Faustově domě v Praze. Pacienti se přiklánějí k samoléčbě a nechodí k lékaři s banálními onemocněními. Raději si koupí Paralen a doma se vypotí v posteli. Nebo se informují na léky proti nevolnosti třeba do letadla. Zákazníci si sami o přípravcích zjišťují informace a podle toho si chtějí i sami vybrat léky. Šířce nabídky a možnosti výběru je třeba přizpůsobit také prodejní plochu k samoobslužnému prodeji. Lékárna nemusí být jen ve velkém městě, která jsou často lékárnami přeplněna. V menších obcích může mít DRFG jedinou lékárnu se spádem třeba 3 500 lidí bez konkurence.

Konkurenční výhoda lékáren Na zdraví

Lékárny se mezi sebou liší množstvím léků, které drží skladem, což je náročné na finance. Lékárníci si pak raději nechají zavážet několikrát týdně. Vyhýbají se následkům častých změn v cenách, aby kvůli zlevňování nemuseli prodat naskladněné léky se ztrátou. Prodejce vše nekompenzuje. Často pacienti dopoledne přijdou s receptem a lékárník jim objedná léky až na odpoledne. Pacient si ale chce co nejdříve lehnout do postele a nechce znovu běžet do lékárny, když je mu zle. To je jedna z konkurenčních výhod lékáren Na zdraví, na které jsou dobré recenze. Oblast farmacie tedy rozšiřuje nabídku fondů a dluhopisů DRFG.

Konzultační služby

U veřejnosti nyní roste poptávka po konzultačních službách. Síť lékáren Na zdraví se odlišuje právě konzultacemi, především jde o diskuze k redukci hmotnosti. V České republice trpí obezitou 20 % obyvatel a jsme v pořadí 6. nejotylejší národ v Evropě. Konzultace mají velký potenciál. Lékárny spolupracují s MUDr. Martinem Matoulkem ze Všeobecné fakultní nemocnice. V lékárnách je potřebné zázemí, ve kterém jsou ve spolupráci s nutričními poradkyněmi poskytovány konzultační služby. V konzultačních místnostech se pořádají semináře s místními lékaři, poradenství na téma Léčba chronické bolesti, poruchy spánku a problémy s trávením. Konzultace jsou nekomerční a bez nabízení produktů. Cílem je informovat veřejnost a vzdělávat ji v oblasti prevence. Zájem o semináře je velký zájem a poptávka převyšuje kapacitu školicích místností.