iqbalnuril / Pixabay


V návaznosti na události posledního roku, které nás seznámily s dvojcifernou inflací, zdražujícími se energiemi a dalšími potížemi, se stále častěji řeší téma investování. Není se čemu divit, protože lidé zkrátka chtějí ochránit své těžce vydělané finance a cítit se v bezpečí. Jak začít s tímto procesem inteligentně a vyhnout se chybám?

Nenaleťte podvodníkům

Pokud alespoň trochu sledujete oblast financí, nejspíše jste ve zprávách zaregistrovali nejrůznější podvody nepoctivých společností. Ty se soustředí na neinformované jedince, jimž naslibují pohádkové zbohatnutí během krátké chvíle. Odhalit nesmysl přitom není nic složitého. Kontaktuje-li vás cizí osoba na telefonu s úžasně znějící příležitostí, raději ihned zavěste.

Většina průměrných investic vám přinese zhodnocení okolo deseti až patnácti procent ročně, přičemž vyšších hodnot dosahují pouze známí a zkušení profesionálové ve svém vlastním portfoliu. Určitě se nejdříve přesvědčte, že jste si jistí, co je to diverzifikace. Dodržování daného kroku je totiž alfou i omegou dlouhodobého úspěchu.

Moderní platformy

Vymažte si z hlavy scény z populárních filmů, kde v ohromné místnosti sedí stovky akciových makléřů a na dálku komunikují se svými klienty. V současné době jsou samozřejmostí internetové platformy, do nichž se přihlásíte během několika málo kliknutí a můžete si vše spravovat snadno sami.

Příkladem je třeba oblíbený systém Bondster.com, který vám nabídne investice v podobě zajištěných úvěrů do nemovitostí. Právě ty stojí za vaši pozornost, protože dlouhodobě patří k nejstabilnějším příležitostem vůbec. Není nutné disponovat miliony korun, abyste se mohli zúčastnit. Bohatě stačí vložit pouhých několik tisíc a sledovat, jak se postupem času zvyšuje jejich hodnota.