Tama66 / Pixabay

V případě, že vám dosloužil vůz a už nepočítáte s tím, že byste investovali do jeho opravy, je třeba mít na paměti jeho patřičnou likvidaci. Někteří lidé v tomto ohledu volí klasická vrakoviště, ovšem existuje i lepší a pohodlnější způsob. Stačí se obrátit na společnost, která nabízí výkup a likvidaci, v jejímž rámci za auto dokonce ještě získáte nějaké finanční prostředky.

Každý vrak má svoji cenu

Za vrak většinou nikdo neočekává nějaké peníze, spíše počítá s tím, že jej likvidace bude něco stát. Jenže i vraky a staré automobily, u nichž se již nepočítá s uvedením do provozuschopného stavu, mají stále svoji cenu. Obsahují spoustu drahocenných součástek a surovin.

Až 10 tisíc korun na ruku

Odbornou likvidací vozidel se zabývá kupříkladu společnost Zlikvidujauto.cz – ekologická likvidace vozidel Liberec. Jejími hlavními působišti jsou kromě Liberce především Jablonec nad Nisou, Frýdlant, Turnov, Mladá Boleslav, Semily, Tanvald a Hrádek nad Nisou. Hlavním důvodem, proč se obrátit právě na zmíněnou společnost, je možnost získání až 10.000 Kč při výkupu aut. Záleží přitom na modelu a stáří vozidla, dále pak také na jeho stavu a využitelnosti náhradních dílů. Firma zajistí odtah z místa vašeho bydliště, potažmo z jiné lokality, a to až do vzdálenosti 100 km zcela zdarma.

Potvrzení o ekologické likvidaci

V rámci likvidací vozidel musejí jejich dosavadní majitelé vždy obdržet potvrzení o ekologickém zpracování. To pak podávají na příslušném úřadě jako doklad v rámci odhlášení automobilů. Toto potvrzení vám firma samozřejmě bezplatně vystaví. V případě zájmu navíc zajistí i samotné odhlášení motorového vozidla z registru. Na vás už je pak jen ukončení povinného ručení, případně dalších pojistek, jež jste u daného automobilu měli sjednané.