Města i obce by se měli snažit zkrášlovat veřejné prostory a zpříjemnit tak svým obyvatelům místo bydliště. Nepostradatelnou součástí by měla být městská zeleň, parky, sportovní hřiště, dětské hřiště i relaxační zóna pro dospělé. V posledních letech jsou oblíbené i prostory s venkovním fitness. Cvičební stroje udělají radost všem sportovcům.

Jak jste na tom s veřejnými prostory ve vašem městě?

Máte ve vašem městě zastaralé dětské hřiště nebo dokonce nemáte žádné? Rádi byste měli ve vašem okolí místo pro relaxaci, skatepark, nebo cvičební stroje? Můžete se obrátit na společnost HAGS Praha, která buduje dětská i sportovní hřiště po celé zemi, ale nejen ty. Umí propojit rekreační zónu se sportovní, zřídit minigolf nebo zmiňovaný skatepark. Poskytne veškerý městský mobiliář. Vše přesně podle vašich představ, konec zastaralých hřišť s jednou skluzavkou a kolotočem, HAGS Praha si poradí s každým vašim požadavkem.

Jak vypadá hřiště 21. století?

Moderní dětské hřiště by mělo mít hned několik skluzavek, prolézačky, horolezeckou stěnu (horolezectví zlepšuje rovnováhu a pomáhá rozvíjet celkovou koordinaci těla), herní prvky s lany, různé šplhací sítě a houpačky. Pro ty nejmeší poté pískoviště a různé pérové houpačky a kolébačky (nejoblíbenější jsou ve tvaru různých kytiček, zvířátek či autíček).  A především by musí být kvalitní a bezpečné.

O společnosti HAGS Praha

Firma spolupracuje s učiteli, psychology, lékaři, vysokými školami a v neposlední řadě i s architekty či designéry. Navíc má vlastní vývojové oddělení , kde pracují na nových herních prvcích. Již v roce 1993 dodali svou první herní sestavu pro dětské hřiště. Společnost založila Ing. Kjellberg, která nasbírala své zkušenosti ve Švédsku, kde pracovala jako projektant mimo jiné i na projektech bezpečných dětských hřišť. Firma klade důraz na kvalitní materiál, aby se náklady na provz hřišť co nejvíce minimalizovali.