Hokej patří v tuzemsku k vůbec nejpopulárnějším sportovním odvětvím. Mnozí z vás se mu jistě věnují nejen v zimě, ale také v podobě inline hokeje či hokejbalu během léta, kdy venku panuje pěkné a teplé počasí. Jde však o poměrně tvrdý sport, tudíž je nutné myslet na bezpečnost a ochranu zdraví. Abyste si hokej náležitě užili, nezapomeňte si pořídit kvalitní výbavu a výstroj.

Výběr hokejové helmy

Základním bezpečnostním prvkem, který není radno opomíjet ani tehdy, jdete-li si jen tak zahrát s přáteli, je helma. Při výběru hokejové helmy hleďte hlavně na její správné rozměry, musí vám dokonale padnout na hlavu. Proto je praktické si před její koupí změřit obvod hlavy, načež se pak při nákupu lépe zorientujete, neboť prodejci zpravidla u jednotlivých modelů tyto parametry uvádějí.

Dalším prvkem, jenž by u kvalitní hokejové helmy neměl chybět, je upínací řemínek. Ideální je, pakliže se dá stahovat kolem krku dle vaší potřeby. U mladších hokejistů pak nesmí chybět ani ochranná celoobličejová mřížka, potažmo plexisklo, které zabrání případnému kontaktu tváře a očí s pukem (balonkem) a hokejkami ostatních hráčů.

Volba hokejky

Kvalitu hry samozřejmě ovlivňuje to, zda máte vhodnou hokejku. Nejzásadnějším kritériem při koupi hokejky je její správná velikost. Pozná se jednoduše tak, že vám musí vestoje sahat zhruba k nosu. Pakliže už stojíte na klasických bruslích, bude čnít do výše brady.

Ostatní hokejová výstroj

Jak už jsem zmínil, hokej je tvrdý sport, takže si raději opatřete chrániče na lokty, kolena a ramena, což jsou spolu s intimními partiemi nejcitlivější místa. Hokejová výstroj dnes zahrnuje bohatou škálu chráničů. Kompletní výbava vás sice vyjde minimálně na pár tisíc korun, rozhodně se ale takováto investice vyplatí. Jde hlavně o vaše zdraví, peníze jsou až na posledním místě.