Jízda na kole je zdravá. Pro tělo i mysl. Prospívá srdíčku, cévám, plícím, mozku i duši. S větrem v zádech, tedy buď na koni, či kole, starosti mizí mávnutím kouzelného proutku. Jaké kolo ale pro naši ozdravnou cestu zvolit?
Na trhu najdete spoustu typů kol. Městská, crossová, trekkingová, silniční, gravel a horská. Ne každé kolo je samozřejmě vhodné pro jízdu v každém terénu. Ten je v podstatě při výběru kola spolu s materiálem a velikostí rámu nejdůležitější.

Jaké kolo?

Pro jízdu po městě vybírejte v kategorii městských kol. Pokud budete jezdit v náročném terénu, pořiďte si kolo horské. Vlastnosti obou těchto kol pak najdete v kolech trekkingových a crossových. Ty nejslavnější cyklistické závody jsou však odjeté na kolech silničních konstruovaných pro sportovní jízdu na asfaltu. Zkřížíte-li koho silniční s horským, dostanete gravel kolo, tedy kolo vhodné pro kamenitých cestách.

Silniční kola Bianchi

Pokud zvažujete koupi silničního kola, neměly by vaší pozornosti uniknout silniční kola Bianchi. Tato italská značka s více než 130 letou tradicí je legendou v silniční cyklistice a lídrem ve vývoji cyklistických technologií v jednom. Kola Bianchi na silnici poznáte na první pohled. Je pro ně totiž typická charakteristická barva, kterou Italové nazývají Celeste. Na kole Bianchi zkrátka budete králem silnice.

Rocky Mountain kola

Preferujete-li jízdu v náročnějším terénu, doporučujeme vám Rocky Mountain kola. Tato kanadská značka je zase průkopníkem velmi agresivního bikingu. V jejím portfoliu najdete především kola s většími zdvihy a kola pro dobrodružné výpravy. Ta vás podrží při náročných sjezdech i výjezdech. Ale také si s nimi užijete spoustu zábavy v bikeparku.

V čem na kolo?

Cyklistu samozřejmě nedělá jen kolo, ale také cyklistický dres. Jedinečné v mnoha ohledech jsou dresy Castelli. I tzv. sváteční cyklisté uznají, že ve správném dresu se jim šlape mnohem líp. Kvalitní dres totiž skvěle odvádí pot. K tomu je vodoodpudivý a prodyšný. A dresy Castelli, jejichž zakladatelé začínali šitím pro světovou cyklistickou špičku Fausta Coppiho, tyto požadavky splňují na výbornou. Dresy totiž za pomoci nanotechnologie vyrábí z unikátního vysoce aerodynamického jersey materiálu. Takový dres na cyklistovi nejenom skvěle vypadá, ale především je stoprocentně funkční a jízdu na kole povznáší na skutečný zážitek.