Mnozí lidé se pouštějí do realizací rodinných domů svépomocí, případně si najímají externí firmy jen na nejnáročnější práce. Při stavbě domu se dnes prakticky nelze obejít bez moderní manipulační techniky, přičemž prim hrají hlavně jeřáby. Co dělat, pokud sháníte kvalitní jeřáb, na který se budete moci při práci moci plně spolehnout?

Nákup a pronájem jeřábů. Kdy se jaká varianta vyplatí?

Koupě jeřábu je drahou záležitostí. Pokud tedy nemáte větší firmu, v níž by se tato manipulační technika hojně uplatnila, nejspíše se nákup nevyplatí. Na řadu tedy přichází varianta pronájmu. V současnosti pronájem jeřábové techniky nabízí kupříkladu společnost Uplifter, která je kromě jiného výhradním dovozcem oblíbených minijeřábů japonské značky MAEDA pro Českou republiku. Tyto stroje umně kombinují kvalitu s rozumnou cenou, za niž se dají pořídit, případně pronajmout.

Pronájem jeřábů a minijeřábů je ekonomicky výhodný, pakliže se sami, případně vaše firma, pouštíte do realizace stavby jednorázově, potažmo tuto manipulační techniku nevyužíváte příliš často. Součástí pronájmu může být rovněž servis a pravidelná kontrola tak, aby byla zajištěna potřebná výkonnost a také bezpečnost na pracovišti.

Servis a revize u jeřábové techniky nikdy nelze opomenout

Zmíněná společnost kromě pronájmu zajišťuje přímý prodej manipulační techniky firmám i fyzickým osobám. Před tím, než je stroje možné začít využívat, mělo by dojít k revizím. Právě revize jeřábů jsou důležité k tomu, aby jejich uživatelé měli jistotu, že jsou stroje v pořádku. Teprve tehdy, jsou-li splněna všechna kritéria dle příslušných právních norem, revize jeřábu bude úspěšná a technika na stavbě může začít pracovat.

Uplifter nabízí komplexní služby v oblasti revizí, jednorázových i pravidelných servisů, ale také poradenství v oblasti nákupu a pronájmu manipulačních techniky.