eon-informacni-radce

Novou online encyklopedii a zároveň poradnu spustil E.ON. Internetový E.ON Rádce zdarma poskytuje informace z oblasti úspor energií, ekologie, chytré domácnosti a alternativní dopravy. Obrátit se na něj s dotazem může každý ve všední dny i o víkendu. Na co všechno se jej můžete zeptat?

Ekologické a úsporné bydlení

E.ON Rádce zná odpovědi na palčivé otázky ekologie, které se vás každý den dotýkají. Jste si jisti, že třídíte odpad správně? Projděte si seznam nejčastějších chyb při třídění odpadů. Lze recyklovat kelímek od „kávy s sebou“? Do kterého kontejneru patří zrcadla a roličky od toaletního papíru? Jste-li plátci ekologické daně, jistě vás také bude zajímat, kde najdete aktuální tabulku se sazebníkem poplatků. Na ekologické dani se dá ušetřit, pokud víte, jak na to. Dalším tématem, v němž je Rádce odborníkem, je úspora energií v domácnostech. Dozvíte se, jak ušetřit na zimním vytápění. Poradí vám, jak zateplit dům a vysvětlí výhody „pasivního bydlení“ budoucnosti. Věděli jste, že výrazné úspory energií dosáhnete i správnou volbou spotřebičů? Budete překvapeni, na čem všem se dá v domácnosti ušetřit.

eon-radce

Alternativní zdroje energie

Doma i venku při každodenním cestování lze využívat alternativní zdroje energií, které šetří vaši kapsu i životní prostředí. Chytrá domácnost je bydlení propojené s informačními technologiemi umožňující efektivní regulaci energií a zabezpečení. Všechny systémy vytápění, větrání, osvětlení a alarm můžete mít pod kontrolou na dálku přes internet nebo telefon. Chytrá domácnost může využívat alternativních zdrojů energie například ze solárních panelů. E.ON Rádce vám také řekne, kdy máte nárok na různé státní dotace. Odpoví na otázky, co to je Modrá úsporám, jaká jsou pravidla programu Zelená úsporám a komu pomůžou kotlíkové dotace. Dalším balíčkem informací internetového Rádce je alternativní doprava. Jak funguje auto na stlačený zemní plyn a vyplatí se pořídit si elektromobil? Jezdíte-li raději do práce na kole nebo skútru, přijde vám také vhod elektrický pohon. Jaká elektrokola jsou nejvyhledávanější? Čtěte a ptejte se svého bezplatného E.ON Rádce každý všední den od 9:00 do 16:30 přes email.