puzzle-97546_1280

Stavíte rádi puzzle, nebo jste ještě „kouzlo“ této zábavy neobjevili? Proč ho vlastně stavět a jak si vybrat takové, s nímž budete spokojeni? Podívejme se do světa obrazů tvořených různě velkými dílky.

Proč stavět puzzle

Puzzle je oblíbenou zábavou dětí i dospělých po celém světě. Proč? Lidé uvádějí rozmanité důvody. Pro většinu je to především zábava a vyplnění volného času. Co dělat, když je venku ošklivé počasí? Sestavte si nějaký obraz. Výhodou je, že když si koupíte vhodnou skládačku, zabaví se celá rodina a společné aktivity posilují vzájemné vztahy.

Pro mnohé je to výzva. Dokážete i vy složit puzzle 5000 dílků? Možná jste si troufli na ještě složitější skládačky a třeba byste se dokonce rádi zúčastnili nějaké soutěže.

Většina dětí „puclíky“ zbožňuje. Nejenže je tak můžete zabavit na poměrně dlouhou dobu, ale také si budou rozvíjet prostorovou představivost a logické uvažování. Z široké nabídky snadno vyberete takové, které bude pro vaši ratolest optimálně náročné. Co třeba dětské puzzle 100 dílků? Zvládne ho váš potomek? Po jeho sestavení ho zarámujte a máte pro něj pěkný obraz do pokojíku.

Výběr puzzle

Také vy, nebo vaše děti rádi skládáte různé obrazce, či se do toho chcete pustit? Teď už vybrat ty správné. Jako u všeho platí, že jednotlivé výrobky jsou různé kvality. Nekvalitní puzzle bývá roztřepené na koncích, dílky do sebe špatně zapadají, jeden dílek je možné vložit do více míst, nemusí se vám líbit motivy atd.

Dále také vybírejte podle náročnosti. Ti nejmenší mohou začít třeba s šestidílnou skládačkou. Postupně dítku kupujte náročnější. Ani pro nezkušeného „dospěláka“ není vhodné začínat rovnou s pěti tisíci dílky.

Obrázek by se vám měl nejen líbit, ale také je dobré, aby podpořil zábavné skládání. Budete-li mít přes půlku skládačky oblohu, s největší pravděpodobností vás otráví hledat ty správné modré části.

Ať už máte jakékoliv nároky, podívejte se do internetového obchodu I-puzzle. Na výběr máte z velkého množství zboží lišícího se počtem dílků, typem, značkou i motivy. Co vás nejvíce zaujme?