smoking-1111975_1280

Chcete přestat s kouřením, ale stále se vám to nedaří? Neplatí na vás ani narůstající ceny za cigarety a stále předkládaná fakta, že kouření škodí zdraví? Přestat s kouřením rozhodně není běh na krátkou trať a odnaučení kuřáci o tom ví své. Nicméně existují způsoby, jak s kouřením jednou provždy seknout. Zajímá-li vás toto téma, pak čtěte dál.

Předem se připravte na zdlouhavý proces, pokud nepatříte zrovna k těm, kteří kouření dokážou utnout ze dne na den. Popravdě takových moc není. A přestat ze dne na den se ani nedoporučuje, protože váš organismus bude tak či onak vyžadovat přísun nikotinu.

joyetech-delta-16-cerny

Cigaretu vyměňte za něco lepšího

Krabičku cigaret zahoďte do odpadkového koše a najděte si rozumnější náhražku. Například značkové clearomizéry Joyetech, které si zamilujete na první potáhnutí. Je možné, že zvláště v prvních dnech budete pociťovat silnou touhu po cigaretě, ale elektronické cigarety vám tyto počáteční stavy pomohou překonat. Rozhodně nesahejte po čokoládě, protože ve finále budete mít problém s váhou, to už uděláte lépe, když namísto elektronické cigarety zvolíte jako dalšího pomocníka nějaké ovoce či zeleninu.

Dýchejte zhluboka

Jestliže vás přepadne neodolatelná chuť si zakouřit, začněte dýchat zhluboka po dobu minimálně tři minuty. Hluboké dýchání se řadí k dalším velmi účinným způsobům, jak přestat s kouřením a potlačit nutkání si cigaretu zapálit.

Chce to klid

Jedním z kuřáckých zlozvyků je, že si člověk zapálí pokaždé, když se ocitne ve stresové situaci. Během odvykání kouření se snažte proto být co nejvíce v klidu a stresovým situacím se vyhýbat obloukem. I zde mohou situaci kladně řešit clearomizéry Joyetech. Elektronické cigarety se totiž dají pořídit i podle intenzity, pro kuřáky slabší, střední a silné. Pomalu tak můžete ubírat na intenzitě, aniž byste pociťovali abstinenční příznaky.