luggage-356732_1280

Sezóna letních dovolených se kvapem blíží a většina Čechů si bude chtít užívat sluníčko za hranicemi České republiky. Před letní dovolenou se snaží všichni vybavit řadu nezbytností, protože v době hektických příprav je velmi snadné něco důležitého zanedbat. Buďte tedy připravení a sepište si seznam všech důležitých věcí, které je před dovolenou potřeba zařídit.

Naplánujte dovolenou

Určitě by nebylo moc příjemné, pohádat se s partnerem těsně před dovolenou, protože se neshodnete na místě pobytu. Last minute zájezdy lákají svou cenou, ale i dalšími bonusy. Jako první si vyberte, které zemi dáváte přednost. Poté, zda se chcete věnovat vodním sportům, relaxaci, prohlídce památek, proniknout do tamní gastronomie apod. Možná vás zaujme od každého něco.

Zkontrolujte si cestovní doklady

Než kdekoliv vycestujete, zkontrolujte si platnost dokladů. Nebylo by příjemné zjistit těsně před dovolenou, že jim platnost končí. Musíte počítat s tím, že doba vyřízení se může protáhnout. Rovněž si pořiďte kopie vašich platných dokladů a pošlete si je třeba na email. V případě ztráty budete vědět, že na emailu jsou v bezpečí a můžete se prokázat.

Zajistěte si cestovní pojištění

Cestovní pojištění hraje v době letních dovolených velmi důležitou roli. Určitě se nevyplatí tento krok podcenit. Ačkoliv byste díky last minute ušetřili náklady za dovolenou, zranění v případě, že nebudete mít cestovní pojištění, by se mohlo velice prodražit. Dnes se dá cestovní pojištění sjednat i v pohodlí domova, takže vás to o drahocenný čas tolik neochudí.

Zabezpečte svou domácnost

Právě období letních dovolených láká bytové zloděje. Nikomu se moc nesvěřujte, že nebudete delší dobu doma. Nedrážděte hada bosou nohou. Ideální je, pokud má někdo z rodiny od vás klíče a může k vám pravidelně chodit, ať už zalévat kytky nebo prostě jen zkontrolovat, že je vše v pořádku.