Jestli se po přečtení nadpisu domníváte, že vás budeme nabádat jít sbírat bylinky, jste na omylu. Léčiva s obsahem bylin se dají běžně koupit, jen pro ně nemůžete chodit do obyčejné lékárny. Tam se vám snaží prodávat chemická léčiva, která, co si budeme povídat, pro organismus nejsou zrovna nejlepší.

Kdo se chce vydat přírodní cestou, musí trochu pátrat. Pak se možná dostane ke společnosti Neofyt, která se už od roku 2006 snaží prodávat na našem území fytofarmaka pod značkou Phyteneo. Co se pod tímto názvem skrývá?

Pomoc v podobě přírodních molekul

Fytofarmaka nebo fytofarmaceutika jsou léčiva vyráběná z rostlin, tedy především z některých jejich částí. Na rozdíl od chemicky vyráběných léků neobsahují uměle vytvořené látky. Na druhou stranu – nemějete ale pocit, že se jedná o pomoc od nějakých šarlatánů. Fytofarmaka jsou prověřená, skutečně fungují. Kromě toho společnost Neofyt uvádí na trh výhradně ty přípravky, o jejichž účinku je přesvědčena.

Šetrná léčba bradavic nebo ušního mazu

Jedním z nejoblíbenějších produktů z portfolia Phyteneo je Kolodium Forte. Tento výrobek je určený pro odstraňování bradavic, kuřích ok a ztvrdlé kůže. Kůže se pomalu odloupává, celý proces je nebolestivý a šetrný. Produkt obsahuje kyselinu salicylovou, která změkčuje pokožku, kyselinu mléčnou, výtažek z vlaštovičníku, zeravu západního a terpentýnovou silici z borovicové pryskyřice.

Dále je oblíbený přípravek Otic Solution. Tyto kapky se hodí pro odstraňování vody, nečistot a mazu z uší. Pomáhají také mírnit bolestivé projevy zánětu ucha. Za své účinky přitom vděčí měsíčku lékařskému, divizně malokvěté a třezalce tečkované.

Produkty z portfolia Phyteneo zakoupíte běžně v lékárnách

Až vás příště bude trápit nějaká běžná zdravotní obtíž, jako jsou zažívací problémy, rýma nebo kuří oka, vzpomeňte si, že příroda vám nabízí svoji pomocnou ruku. Stačí se jí chytit.