V současné době jsou terasy velice žádané. Důvodů je hned několik. Vytvoříte si příjemné posezení na čerstvém vzduchu. Pokud terasu zároveň zastřešíte, můžete ji hojně využívat i během pochmurného počasí. Jestliže si přejete, aby vám terasa sloužila dlouhá léta, je nezbytné zaměřit se na výběr materiálu, protože ne všechny dřeviny jsou na výstavbu terasy vhodné. V následujících řádcích vám poradíme, který materiál je ideální volbou.

Dřevo jako takové se pyšní přirozeným vzhledem, jenž dokonale zapadne do prostředí zahrady. Během chladnějších dnů je dřevo příjemně teplé, v horkých letních dnech se zase nemusíte bát toho, že by se podlaha tak rozpálila, abyste na ni nemohli stoupnout bosky.

Dřevěná terasa ze sibiřského modřínu

Většinou se dřevěné terasy vyrábí ze smrku či borovice. Jedná se o domácí dřeviny, které jsou charakteristické nízkou pořizovací cenou. Z těchto dřevin vydrží terasa zhruba deset let. Pokud toužíte po trvanlivější dřevině, nabízí se vám sibiřský modřín, jenž má delší životnost především díky vyšší hustotě dřeva. Sibiřský modřín obsahuje také pryskyřici, která slibuje vysokou odolnost vůči vlivům vnějších klimatických podmínek. Potěší vás, že povrchová úprava u této dřeviny není nutná, ale počítejte tím, že vlivem slunečního záření terasa zešedne.

Terasa s nádechem exotiky

Oblíbené jsou i exotické dřeviny, za které si sice připlatíte, ale ve výsledku vám to vadit nebude. Třeba takový teak si vás podmaní svým ojedinělým designem a perfektními vlastnostmi. Teakové terasy vás nadchnou dlouhou životností, vysokou odolnosti vůči nepřízni počasí a tvarovou stálostí, která je dána vysokou hustotou dřeva.

Dřevo má opravdu široké uplatnění. Používá se nejen při realizaci dřevěných teras, ale také při stavbě saun. Jako saunové palubky se používají smrk, borovice i modřín.